„Pakliže nebereme zbytečně předražené značky, mnohem více lidí si dnes může dovolit šampaňské koupit. I na tom je vidět, jak společnost bohatne. V koronakrizi si lidé užívají doma a navíc jsme se stali kvůli cenám Decanteru vyhledávanou značkou, takže jsme skoro vyprázdnili sklepy,“ říká Eva Chemin. Ostatně její francouzské příjmení znamená „cesta“. Pojďme se tedy vydat na cestu do hlubin vinařovy duše z vyhlášeného kraje Champagne.
Macron, Le Penová, virus
O Vinařství André Chemin ve vesničce Sacy se už stará třetí generace a tajný recept na jeho báječné šampaňské se dědí z otce na syna. Z části jeho 6,5 hektaru vinic lze spatřit věže katedrály Notre Dame uprostřed povětšinou sídlištní zástavby Remeše. Letos se ale i vinařský průmysl musel vyrovnávat s pohromou z Číny. Francie se jako všechny země ponořila do „koronavirového strachu“ a byla tam po většinu roku zavedena mnohem přísnější opatření než u nás. „Vládních nařízení jsme se dost děsili. Proslýchalo se, že nějaký ministerský úředník vymyslel, aby při vinobraní jezdili sběrači na vinice každý v jednom autě. Jde o desítky lidí. To už jsme si říkali, že se totálně zbláznili,“ směje se půvabná blondýnka Eva s tím, že zmíněný nápad se sice stal vymahatelnou normou, ale nikdo se jí kvůli nerealizovatelnosti stejně neřídil.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jan Rychetský