K policii se prý kvůli uprchlické krizi hlásí více vlastenců

25.02.2016 9:17 | Zprávy

I když se v souvislosti s migrační krizí hlásí do služby u policie stále více vlastenecky smýšlejících uchazečů, policejní prezident Tomáš Tuhý se radikalizace policejního sboru neobává. Píše o tom server Aktuálně.cz s tím, že lidi s xenofobním myšlením je schopna policie identifikovat.

K policii se prý kvůli uprchlické krizi hlásí více vlastenců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní prezident Tomáš Tuhý

„Když se s nimi dělají vstupní pohovory, říkají, že je oslovuje práce v bezpečnostních sborech právě proto, že v sobě mají potřebu pomoci českému státu řešit státní zájmy republiky,“ vysvětlil Tuhý v rozhovoru pro zmíněný server.

Masivní zájem o práci v bezpečnostních sborech ale odmítá. „Zaznamenáváme jen větší zájem uchazečů, u nichž jsou ty příběhy vlastenectví. Není to však nic fenomenálního, že bychom to museli nějak filtrovat,“ řekl.

Celý text je ZDE

Podle něj se zájem o vstup k policii zvyšuje, protože jsou bezpečnostní sbory v souvislosti s migrační krizí hodně prezentovány i v médiích.

Bezpečnostní sbory podle něj mají jasně dané, jak uchazeče s xenofobními názory odhalit a jak se jich zbavit. „Součástí náboru jsou i psychologické testy, které odhalí, zda někdo nemá xenofobní smýšlení. Takže jsme schopní takové lidi identifikovat,“ uvedl Tuhý.

„Pokud by to neprokázaly ani vstupní testy, bude to zaznamenáno v průběhu služby. Jakmile je něco takového zaznamenáno, je to neslučitelné s výkonem služby a služební zákon umožňuje rozvázat služební poměr,“ vysvětlil Tuhý s tím, že nemá zatím v úmyslu nastavovat nové metody na odhalování xenofobních názorů. Nejsou k tomu podle něj jasné důvody.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Ing. Zuzana Ožanová byl položen dotaz

náměstci

Dobrý den, nemyslíte, že není problém jen v počtu náměstků, ale celkově? Nač potřebujeme tolik ministrů, ale třeba i zákonodárců? Já myslím, že kdyby jich bylo třeba o 1/3 míň, klidně i o polovinu, nic by se nestalo. A vůbec nač je třeba tolik úředníků, poradců a bůh ví koho ještě? Není tohle cesta,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mělo to dělat všechno, nedělá to dobře nic. Musk kopl oblíbenou stíhačku Černochové, testy mu dávají za pravdu

17:30 Mělo to dělat všechno, nedělá to dobře nic. Musk kopl oblíbenou stíhačku Černochové, testy mu dávají za pravdu

Elon Musk, nejbohatší člověk světa a budoucí šéf odboru pro efektivitu veřejné správy ve druhé admin…