Kašpar nepochodil, směje se František Laudát rakouskému kancléři po cestě do Moskvy

12.04.2022 22:19 | Ze sítí

Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN) František Laudát se na sociální síti opřel do rakouského premiéra, který se v pondělí setkal s ruským prezidentem a společný rozhovor označil za „otevřený a tvrdý“. „Kašpar nepochodil,“ nazval proto Laudát kancléře Karla Nehammera. Pro ukončení války na Ukrajině se podle něj dělá zoufale málo.

Kašpar nepochodil, směje se František Laudát rakouskému kancléři po cestě do Moskvy
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

„Kašpárek v Moskvě nepochodil: rakouský premiér Karl Nehammer je prvním, kdo po ruské invazi osobně navštívil válečného zločince Putina. Rakousko je zatím v rámci EU na straně mírnějších sankcí, i když nakonec iniciativy většiny neblokuje,“ píše Laudát úvodem facebookového příspěvku.

Podobně jako Německo Angely Merkelové se zapletlo do ekonomického vazalství s Moskvou a okupace Krymu nebyla budíčkem pro tamní politiky, tak nebyla budíčkem ani pro politiky rakouské, pokračuje Laudát. Zatím spíš v náznacích se mluví o velké provázanosti rakouských bank s ruskými investory. Takže se nabízí otázka, co do sídla ruského medvěda jel rakouský kancléř vlastně dělat?

„Samozřejmě asi leckdo namítne, že kvůli zastavení války je třeba udělat téměř cokoli. Jenže neznalost ruského medvěda vede k takovým naivním krokům, jaké předvedl Nehammer. Poté, co ruský huňáč vylezl 24. února předčasně z brlohu, není jiné cesty než ruský putinismus porazit.

Jiný výsledek války bude mít pro demokratický svět katastrofální důsledky. Ukrajina není Sýrie, Afghánistán, Jugoslávie nebo Irák. Desítky roků pěstovaná naivita a výprodej klíčových hodnot demokracií za ekonomický profit velkých nadnárodních společností nese svoje trpké ovoce. Za to nyní ze svých kapes tvrdě zaplatíme. Ale to bude jen zlomek ceny, kterou už zaplatili a bohužel ještě zaplatí Ukrajinci,“ dodává.

Nehammer po návratu z moskevské naivní mise mluvil o tvrdém jednání a povídal povídačky o božích mlýnech, které sice melou pomalu, ale melou. Jenže realita je taková, že dnes melou, a vůbec ne pomalu. „Melou ukrajinské ženy, děti, nevinné civilisty, obránce své vlasti. 

Nehammer by se měl podívat na rok 1956 v sousedním Maďarsku, 1968 v Československu, aby se nemusel ‚obtěžovat‘ vzdáleným Čečenskem, Náhorním Karabachem, nebo se zemí srovnaným Aleppem. Pro mír Ukrajinců by v tuto chvíli před útokem Rusů na východě Ukrajiny udělal Nehammer více, kdyby jim místo nákladné cesty poslal několik kulometů a podíval se na domácí banky, jestli náhodou s ruským režimem nekšeftují vesele dál,“ uzavírá František Laudát.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hrad ve sporu s tajnými službami. Jde o Vetchého, Foltýna a sbírku na trhaviny

21:34 Hrad ve sporu s tajnými službami. Jde o Vetchého, Foltýna a sbírku na trhaviny

Šéfové českých tajných služeb vyjádřili nespokojenost s kontroverzní sbírkou na plastickou trhavinu …