Jedním z těch, kdo se do nařízení o rouškách pustil spolu s důkladnou kritikou Babišovy administrativy, je IT expert Michal Valášek, který své názory zveřejnil na serveru iHNed.cz. Dle něho není šití roušek zdrojem hrdosti, ale národní ostudou. Že Češi šijí roušky na koleně a tisknou štíty na 3D tiskárnách, je podle něho špatně. „I přes decimaci českého textilního průmyslu tady je pořád dost firem, které dokážou ty slavné ‚roušky‘ chrlit po milionech. Firma Adler, výrobce reklamního textilu, nabídla kapacitu dva miliony roušek denně bez nároku na zisk. Na vstřikolisu lze za den vyrobit tolik dílů pro obličejové štíty, kolik jich komunita 3D tiskařů bude tisknout měsíc,“ namítá Valášek.
Stát kritizuje za to, že obchodům zakázal účinnou ochranu občanům prodat a pak přikázal občanům nosit ochranné prostředky ušité „ze starých trenýrek“. Valáškovi se nezamlouvá ani fakt, že pokud by lidé nařízení dodržovali doslova, tak se v práci nemohou najíst ani napít, nemluvě o řidičích, kteří roušku nosí sami v autě. Ministru Vojtěchovi vyčetl twitterovou přestřelku s Janem Hamáčkem, Andreji Babišovi, že otálel s ustanovením krizového štábu, a když už tak učinil, tak do čela postavil Romana Prymulu, protože Hamáčka údajně považoval za politickou hrozbu.
Na závěr Valášek říká, že Babiš a jeho tým se neobjevil jen tak. „Zvolil si ji ten šikovný český národ ve volbách. Ano, v České republice žije nemalé množství šikovných, akceschopných a podnikavých lidí. Ale to není ‚český národ‘. Národ, to je těch 80 procent občanů, kteří jsou schopni takové úrovně kognitivní disonance, že kroky vlády vnímají pozitivně,“ stěžuje si. A dodává, že být hrdý na české umění šít roušky je jako být hrdý na to, jak dobře nám jde drhnutí dlažby zubními kartáčky, když nám vláda sebrala košťata.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas