„Jak ovládnout lidí a stát?“ pokládá na úvod řečnickou otázku Pavel Černocký. A hned si na ni také odpovídá. „Metody jsou různé, ale nejefektivnějšími jsou pomluvy, manipulace a hlavně ovládnutí televize a hlavních médií vůbec. Soudruh Lenin to viděl jako elektrifikaci a ovládnutí filmu,“ říká. A pokládá další otázku. „Jak došlo k ovládnutí státu u nás?“
Podle Černockého jsme byli až do roku 2000 v podstatě standardní demokracií. „A pak to přišlo,“ upozorňuje publicista a velmi rázně vypočítává. „Osmašedesátníci a jejich pohrobci se rozhodli, že televize patří těm, kdo v ní pracují. Dědicové soudruha Kantorka a dítka socialismu zaveleli do boje. Zazněl výstřel z Aurory a Adam Komers s Rumlem, Pilipem a Buzkovou spustili, s Unií svobody v zádech, útok na Kavčí Hory. A „spacáková revoluce“ se podařila. Legálně zvolený ředitel, profesionál Jiří Hodač byl odstraněn a mladí revolucionáři zvítězili. Ale jak známo, revoluce požírají svoje děti. Vůdcové povstání, jako Komers, byli rychle odstraněni….“
Dvořák, Moravec a politici se „schváleným postojem“
„Jaká je situace dnes?“ zamýšlí se dál Pavel Černocký a svůj pohled na veřejnoprávní televizi dále přibližuje. „Už dvacet let ovládá ČT parta lidí dosazená Čtyřkoalicí a jejími následovníky z TOP 09, kdysi silné, ale dnes už umírající strany. Vděčné vedení zpravodajství zve neustále do vysílání Kalouska a jeho nadšenou, poněkud trapnou, následovnici Pekarovou. Naopak třeba Tomio Okamura, předseda důležité parlamentní strany, už nebyl celých šest let pozván do ‚vlajkové lodi‘ zpravodajství, do pořadu Otázky Václava Moravce.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: David Hora