Institut 2080 radí důsledně kontrolovat vlastní hranice tak, abychom signalizovali všem nelegálním migrantům, že je lepší se českému území vyhnout. K tomu prý musíme použít všechny dostupné prostředky, především nasadit koordinovaně policejní i armádní složky k ochraně klíčových bodů.
Pro krizové situace by měl stát mimo jiné připravit a vycvičit policisty a vojáky s tzv. druhou odborností, jíž jsou například schopnosti a dovednosti potřebné pro okamžité vyslání k ochraně vnitřních i vnějších schengenských hranic či zvládání davů. Odborníci rovněž radí začít okamžitě odkupovat nemovitosti na hraničních přechodech.
Přijímat pouze rodiny s dětmi
Think-tank dále doporučuje vybírat si migranty, které pustíme na svoje území. Přednost by prý měli dostat ti, kteří respektují a dodržují naše zákony. Naopak automaticky bychom měli odmítat všechny, kteří se do Evropy dostali ilegálním překročením schengenských hranic a/nebo neprokáží svou identitu platnými doklady.
Přijímány by dle odborníků z Institutu 2080 měly být výhradně produktivní rodiny s dětmi, které vykompenzují demografický úbytek. Takto přijatí migranti by posléze měli být vzděláváni tak, aby se co nejrychleji začlenili do naší společnosti.
Aby se zabránilo vytváření ghett, migrantům by mělo být na určitý časový úsek pevně přiděleno místo pobytu. Pokud by migrant chtěl v naší zemi zůstat dlouhodobě, musel by dle think-tanku složit jazykové zkoušky. Toto opatření navrhuje Institut 2080 pro muže i ženy, kterým má znalost jazyku pomoci se emancipovat.
Žádné sociální dávky
Think-tank je poměrně radikální v otázce sociálních dávek. Závislost migrantů na sociálních dávkách by totiž prý vedla jen k nevraživosti společnosti. Dospělým migrantům proto Institut 2080 radí nevyplácet žádné sociální dávky, ale výhradně mzdu.
„Každý migrant by si měl do dvou měsíců od propuštění z přijímacího vzdělávacího zařízení najít práci. Není-li ve stanoveném místě pobytu žádná vhodná práce, musí dospělí imigranti vykonávat veřejně prospěšnou činnost ve prospěch obce, která je přijala. Touto činností musí trávit alespoň polovinu pracovní doby. Další čas musí povinně věnovat také dalšímu vzdělávání (jazykovému, případně rekvalifikaci), které jim pomůže práci získat,“ doporučuje think-tank.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: luš