„Tvrdit, že sport se nemá míchat s politikou, je nesmysl. Do sportu totiž patří od nepaměti,“ píše Klvaňa, známý jako „Pan radar“. Podle něj je totiž sport typickým příkladem fandovství. A to je pocitem loajality, což je prý z povahy věci politická hodnota.
Někdejší mluvčí prezidenta Václava Klause či vlády ve věcech týkajících se umístění amerického radaru v Brdech Klvaňa vzpomíná na český hokej. Konkrétně na napjatě sledované utkání s Ruskem. „Stačilo je porazit nebo jim alespoň pořádně nakopat zadky – a ihned se dostavila lepší nálada,“ píše v Lidových novinách. A co teprve nejslavnější americký sportovní zápas na zimních olympijských hrách v Lake Placid, kde parta vysokoškoláků z USA porazila profesionální Rusy.
Sport se tak dle Klvani pojí s politikou, protože oboje je projevem soutěživosti. „Je tedy naprosto v pořádku využít hry v Soči ke kritice porušování lidských práv v Rusku, poukázat na diskriminaci gayů, na mafiánský režim v Moskvě. Je to dokonce naší povinností,“ hlásá autor komentáře v LN.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jno