Klausův Weigl má temné podezření: Itálie chce ve skutečnosti přivézt co nejvíce migrantů, aby si je museli brát i ostatní

05.07.2017 16:48 | Zprávy

Bývalý vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Václava Klause Jiří Weigl se v textu pro Institut Václava Klause znovu rozepsal o migrační krizi. Podle jeho názoru vozí italské námořnictvo a neziskové organizace tisíce migrantů do Evropy a italští politici pak křičí, že už nezvládají migrační krizi. Česko by si proto mělo vzít zpět suverenitu do vlastních rukou a řešit situaci po svém.

Klausův Weigl má temné podezření: Itálie chce ve skutečnosti přivézt co nejvíce migrantů, aby si je museli brát i ostatní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Weigl

„Proud migrantů do Evropy znovu sílí, hlavní bránou vstupu je Itálie, kam od začátku roku prý dorazilo více než 80 000 lidí z libyjského pobřeží. Navážejí je tam svorně lodě italského námořnictva, evropské agentury Frontex a nespočetných nevládních organizací,“ píše Weigl.

Celý text najdete zde.

Sečteno a podtrženo, Italové nedělají nic a ještě se jim za to dostává pochval z Bruselu. Evropská unie vyvíjí tlak na členské státy, aby přijímaly uprchlíky podle kvót. Objevují se alespoň návrhy přidat peníze libyjské pobřežní stráži, která má migranty zadržovat v Africe. Weigl si ale klade otázku, proč efektivněji nekoná i italská pobřežní stráž a nevrací migranty do Afriky. Pokud to nedovolují současné zákony, Weigl má za to, že lze tyto zákony změnit. Jenže to by museli evropští politici chtít a podle bývalého vedoucího prezidentovy kanceláře tito politici vlastně nic dělat nechtějí.

„Oni migraci skrytě podporují, nechtějí ji zastavit, ale rozšířit, a proto štědře financují neziskovky a přes ně i pašeráky lidí a jediným cílem je vnutit asijské a africké, převážně muslimské menšiny novým členským zemím EU,“ je přesvědčen Weigl.

Domnívá se, že začíná jít do tuhého a Česká republika kvůli EU čelí jedné z největších hrozeb ve své historii. Pokud ji chceme vyřešit, měli bychom znovu vzít rozhodování o své zemi do svých rukou. „Pokud si je nevezmeme zpět, dopadneme špatně,“ uzavírá varovně spolupracovník bývalého prezidenta.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Radek Koten byl položen dotaz

Nezávislost

Myslíte, že je šance, že se vymaníme ze závislosti na jiných? Proč bychom měli být věčně závislí na Rusku nebo USA?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jednali o vydání Okamury. Ten vyšel před parlament a rozbouřil dav

11:41 Jednali o vydání Okamury. Ten vyšel před parlament a rozbouřil dav

Mandátový a imunitní výbor Poslanecké sněmovny dnes jedná o vydání Tomio Okamury k trestnímu stíhání…