„Stejně je však naše kniha i historií lidí, kteří po staletí s nulou bojovali, a nakonec jí v nerovném boji podlehli učenců a mystiků, vědců a kněží, všech těch, kdo se nule snažili porozumět a ovládnout ji. Je to příběh marných, někdy i násilných pokusů západního světa ochránit se před vlivem východních myšlenek. A je to také historie paradoxů, které s sebou přináší nevinně vypadající číslo, paradoxů, které mátly i nejchytřejší mozky minulého století a hrozily narušit vlastní základy vědeckého myšlení.
Nula nakonec vždy zvítězila nad těmi, kdo se jí stavěli na odpor. Lidé ji nikdy nedokázali přinutit, aby se přizpůsobila jejich filozofiím, to ona utvářela naše názory na vesmír i na samotného Boha,“ tak o knize hovoří její anotace.
Autorem Nuly je Charles Seife, absolvent Princetonské univerzity, který postgraduálně vystudoval matematiku na Yaleově univerzitě a v současnosti je profesorem Newyorské univerzity. Zároveň se také zabývá popularizací vědy – matematiky, fyziky a chemie. Kromě knihy Nula napsal ještě tituly Alfa a omega, Dekódujeme vesmír, Slunce v láhvi nebo například Virtuální nereálnost.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Barbora Richterová