V úvodu Pečinka okomentoval kauzu Peroutka. „Soudce se dopustil toho, že dnešníma očima hodnotil tehdejší dobu. On by se měl pokusit přihlédnout k tomu, že v těžkých dobách novinář také taktizuje a volí určitou taktiku. Ferdinand Peroutka mohl odejít do Londýna a odtamtud kritizovat Hitlera. Peroutka si však zvolil jinou cestu,“ popsal host. Soudce si však o této době mnoho nezjistil a nařkl Peroutku z fascinace nacismem, aniž by vzal v potaz, že se tento muž mohutně bral za práva Židů. Ten výrok soudce je tedy mnohem skandálnější,“ shrnul Pečinka. Kdyby se Zeman skutečně omluvil, protože pochybil, polidštilo by ho to. Pomohlo by mu to prý i v očích voličů.
Pár slov padlo také na konto Zemanova projevu v OSN. Prezident Zeman podle Pečinkova názoru upozornil na existující problém. „Politik se od jiných občanů odlišuje tím, že přináší konkrétní řešení. Kritizovat ji můžeme my tady, ale on jako politik by měl nabízet také řešení a minimálně se konfrontovat s tím, jak to dělají třeba v Austrálii,“ doporučil hlavě státu komentátor.
Před několika dny Prahu navštívil australský expremiér Tony Abbott, který v našem hlavním městě popisoval, jak přísně Australané řeší azylovou politiku. Migranty umisťují na okolní ostrovy a důkladně je prověřují. Výsledkem je, že za posledního dva a půl roku do Austrálie nepřijel jediný ilegální imigrant.
Následně se Pečinka věnoval nadcházejícím krajským volbám. Současná kampaň mu přijde hodně vyprázdněná. Politici, kteří nemají nosné téma, sahají po migraci. Faktem ovšem je, že v Česku je to poněkud virtuální problém, protože tu migranty nemáme. Na druhé straně nesmíme zapomínat, že dnes lidé hodně cestují a vidí, co se děje v Evropě. Vidí, že jak v Berlíně, tak ve Vídni migrace opravdu je téma. Téma migrace je navíc hodně přiživováno debatami o povinných kvótách. „Kdyby se od těch povinných kvót upustilo už před rokem, tak to téma nebude tak silné," zdůraznil host.
Posléze se zasmál nad slovy premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), který řekl, že „koalice z programového hlediska není špatná, protože ANO vlastně nemá žádný svůj program a velmi často se rozhoduje podle průzkumů veřejného mínění. A v okamžiku, kdy zjistí, že je ta věc podporována veřejností, tak jí začne prosazovat. Pro nás je to výhodné, protože ANO je schopné se velmi pružně přizpůsobit programu jiných stran.“ „Sobotka je dvacet let v politice a myslím, že je to nejvtipnější věc, kterou kdy řekl a kterou dalších dvacet let neuslyšíme,“ zmínil Pečinka.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp