Dolejš to uvedl v reakci na dotaz čtenáře, kterému se nelíbilo, že se komunisté Marty Semelové nezastali. „Člověk by čekal, že komunističtí poslanci se zastanou své kolegyně, připomenou zločiny kapitalismu, ohradí se proti pokusům o potlačování svobody slova...“ napsal jeden z čtenářů. Dolejš uvedl, že „paní Semelová“ má nepochybně právo veřejně prezentovat své osobní názory.
„Pokud se ale tyto názory liší od programových závěrů KSČM (a to se stalo), je zase naším právem se od podobných tvrzení distancovat,“ uvedl Dolejš s tím, že KSČM není stranou stalinistickou, vzhlížející se v minulosti. „…je stranou, která politické procesy jasně odmítla, stejně jako si neplete vpád vojsk v roce 1968 s bratrskou pomocí,“ napsal s tím, že to, že komunisté kritizují současné poměry, s tím nijak nesouvisí. Připomněl, že minulá selhání nelze relativizovat odkazem na to, že dnes také řešíme závažné problémy.
Jiný čtenář chtěl zase vysvětlení, „jak mohl perspektivní nomenklaturní kádr“ Vladimír Dlouhý „studovat kněžský seminář kdesi v Kodani“.
Dolejš upřesnil, že Dlouhý studoval před rokem 1989 v Lovani svůj obor na katolické univerzitě, kam jej vyslal minulý režim.
I tomuto čtenáři se nelíbilo, že se KSČM nepostavila za názory Semelové. Dolejš ale kontroval tím, že výroky Semelové o minulosti jdou za rámec programu KSČM, což obraz KSČM na veřejnosti moc nevylepší.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam