Válek v Senátu prohlásil, že pokud nebude pandemický zákon přijat, bude muset žádat o nouzový stav. „Tak ať to udělá... doufám, že to bude to poslední, co by ve funkci ministra udělal,“ vzkázal mu na Facebooku Hasenkopf. Právě vyhlašování a prodlužování nouzového stavu přitom současná vláda ještě jako opozice kritizovala.
Podle Hasenkopfa také Válkova vyjádření jasně deklarují, že pandemický zákon je vlastně forma nouzového stavu. „Tak už i ministr zdravotnictví otevřeně přiznává, že pandemický zákon je jen jinak nazvaný nouzový stav,“ štve ústavního právníka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jma