Pánové se shodli na tom, že i po skončení ruské agrese na Ukrajině zůstane řada ukrajinských uprchlíků trvale v Česku. Na českém pracovním trhu najdou uplatnění. A Češi, Moravané a Slezané by se toho neměli bát. „My Češi jsme šikovný národ a vůbec se nemusíme ničeho bát,“ zdůraznil Zdechovský.
Nacher shodně upozorňoval, že již před válkou ve stavebnictví, u pokladen v supermarketech, ale i v gastronomii pracovala řada Ukrajinců. A kvůli tomu, že už v Česku žije početná ukrajinská komunita, Nacher nevidí problém v zapojení válečných uprchlíků. „Tento druh migrace mi přijde přirozený. Rozhodně přirozenější než to, co řeší EU při migraci ze severní Afriky či Blízkého východu,“ pravil Nacher.
Poté vynadal koalici.
„Jestli se tady zvednou protiukrajinské nálady, tak to nebude kvůli uprchlíkům, ale kvůli reakcím některých koaličních politiků,“ ozval se Nacher s tím, že koaliční poslanci velmi ostře kritizují ruské hudebníky, ruské sportovce, obecně na Rusy uplatňují princip kolektivní viny, ale pak žádají, aby toto Češi nedělali i u Ukrajinců. „Proto já říkám, chovejme se tak vždycky a ne jen když se nám to hodí. Proto já jsem tady už opakovaně varoval před uplatňováním principu kolektivní viny,“ zlobil se Nacher.
Zdechovský se ohradil.
„Já teda s tímhle moc nesouhlasím, protože si nedokážu představit, že by třeba za druhé světové války jezdili nacističtí sportovci nebo umělci vystupovat v USA, aby se ten národ nerozděloval,“ kroutil hlavou Zdechovský. „Ta izolace může pomoct tomu, že půjde tu válku dříve ukončit, protože řada Rusů díky tomu může pochopit, že Vladimir Putin rozpoutal něco, co vedlo k desítkám tisíc mrtvých,“ pokračoval.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
válka na Ukrajině
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Miloš Polák