U příležitosti oslav porážky nacismu a 76. výročí konce druhé světové války jmenoval prezident Miloš Zeman nové generály. Plukovníka Michala Koudelku, šéfa BIS, však opět vynechal. Již poněkolikáté nevyslyšel doporučení vlády.
Místo jmenování Koudelka prozradil, že chtěl, aby si jmenovaní generálové a generálky mohli sundat roušky, ale hradní protokol mu to zatrhl.
„Já jsem vždycky říkal, že bychom si měli sundat roušky, protože jinak vás ani vlastní žena nepozná. Ale mně to zakázali. Zakázali,“ oznámil Zeman během ceremoniálu jmenování generálů na Pražském hradě před kamerami ČT.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp