Kraus ve svém ironickém úvodu udeřil na ty, kdo všechno vědí, aniž by na to měli patřičné vzdělání. Řekl, že se vždy považoval za průměr, tedy: „Moc toho nevím, ale úplně blbej taky nejsem.“ Dodal, že nic nestudoval, protože humanitní obory za komunismu mu přišly nesmyslné. „Studovat mezinárodní dělnické hnutí nebo ty lži, které se z hlediska dějin, historie a často i filozofie někde recitovaly, to mě nebavilo,“ uvedl a prohlásil se za průměrného občana s průměrným rozhledem, v průměrném věku a s průměrnou představou, co má dělat.
„To bylo moje mínění do doby, než se objevily sociální sítě, než zhutněly a zbytněly do dnešní doby. Protože jsem zjistil, že jsem výrazně nevzdělanej, výrazně blbej a výrazně hloupej. Já jsem s úžasem zjistil, že jsem jeden z mála, který o ničem nic pořádně neví. Narozdíl od většiny těch, na které se podívám, kteří vědí skoro všechno o všem. Jsou epidemiologové, ale i veterináři, znají přírodní jevy, fyziku, chemii. Oni umí vysvětlit věci, které neumí vysvětlit vědci,“ popisoval Kraus.
„Ona je to Jaruna z kadeřnictví, ona to ví. Jarda, co dělá vrátnýho, on ví o gravitaci země nebo že je placatá. Já, blb, přesvědčen že je kulatá. Jarda mi napíše, jseš blb, je placatá, 5000 lidí to podporuje,“ jmenoval příklady interakcí na sociálních sítích. „Ale jedna možnost vždycky zůstává. Že kreténi jsou oni,“ zakončil úvod své Show.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas