Krampol se vyjádřil k Zemanovým výrokům o hladových umělcích: Je to blbost. Vyznamenání kvůli tomu nevrátí, i když si jeho převzetí vyčítá

13.10.2020 20:55 | Zprávy

Prezident Miloš Zeman svým výrokem, že „vytvořili svá nejkrásnější díla tehdy, když byli hladoví“, pobouřil řadu z nich. Jeho výrok kriticky komentuje herec Jiří Krampol, podle kterého hlava státu povídá „blbosti“. Státní vyznamenání však kvůli tomu, jako někteří jeho kolegové, vrátit nehodlá. Novinky se dotazovaly i dalších oceněných umělců, podívejte se na jejich reakce.

Krampol se vyjádřil k Zemanovým výrokům o hladových umělcích: Je to blbost. Vyznamenání kvůli tomu nevrátí, i když si jeho převzetí vyčítá
Foto: hns
Popisek: Jiří Krampol

„Říkat, že umělci tvořili nejlépe, když byli hladoví? To znamená, že by měli být hladoví celý život, aby něco vzniklo? To je blbost,“ sdělil Krampol Novinkám. Neuvažuje, že by vrátil ocenění Za zásluhy, které od Zemana v roce 2018 obdržel. Dodnes má však výčitky. „Co jsem měl dělat? Měl jsem říct, že si ho nevážím? Vždyť to byl zvolený prezident,“ uvedl herec.

Ani zpěvačka Helena Vondráčková nezvažuje vrátit vyznamenání, jež převzala z rukou Miloše Zemana. „Sledujeme to a vím, že o ničem takovém neuvažuje,“ sdělil její manažer a manžel Martin Michal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Mgr. Jana Pastuchová byl položen dotaz

Obezita u dětí

Dobrý den, jestli vás chápu dobře, nejste zastánkyně změny stravování dětí ve školách. Zajímalo by mě, jak byste vy a ANO přistupovali k problému, že je čím dál víc obézních dětí? Nebo byste to vůbec neřešili a nechali to primárně na rodičích?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jsem zhnusen.“ Ale ne z chování řidiče. Šéf odborové rady k Ukrajincům vyhozeným z tramvaje

15:45 „Jsem zhnusen.“ Ale ne z chování řidiče. Šéf odborové rady k Ukrajincům vyhozeným z tramvaje

Incident v tramvaji číslo 7 skončil rozvázáním pracovního poměru s řidičem, který chtěl z přepravy v…