Pavel Hasenkopf působil v pozici jednoho z hradních právníků. Pracoval pro Václava Klause a nějaký čas i pro jeho nástupce v prezidentském úřadu Miloše Zemana. Do povědomí veřejnosti vstoupil také jako jeden z právníků, kteří stáli na straně maminky Evy Michalákové ve sporu s norským Barnevernetem. Tento úřad paní Michalákové odebral její dva syny a matka dlouhé roky bojuje o jejich navrácení. I z této kauzy má tedy Hasenkopf zkušenosti s mezinárodním právem.
A co říká na tzv. Istanbulskou úmluvu? V prvé řadě podle něj nejde o žádnou právní úmluvu, ale o „velkohubé politické prohlášení – politický manifest genderismu“.
„Představte si, že by se Marxovi s Engelsem podařilo protlačit komunistický manifest do formy zákona či mezinárodní smlouvy, a budete zhruba vědět, o co se tady dnešní předvoj pokroku pokouší, jakou hru hraje,“ varuje Hasenkopf na sociální síti Facebook.
Zásadní kámen úrazu tkví podle právníka v tom, že tato úmluva odmítá určení pohlaví podle toto, jak se kdo narodil, ale trvá na tom, že určení pohlaví je pouze společenským konstruktem, takže i když si někdo usmyslí v této oblasti nějakou obrovskou hloupost a společnost ji akceptuje, bude platit. A pokud bude úmluva ratifikována českým Parlamentem, bude mít podle ústavy jako mezinárodní dokument vyšší právní sílu než zákony české.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp