„Není to tak dávno, co byla v Česku spousta křiku, jak Německo na uprchlíky doplatí. Zatím se ale zdá, že to našim západním sousedům spíše pomáhá. Většina uprchlíků má práci. Pomáhají tamní ekonomice a firmám zalátat volná pracovní místa, která většinová populace nechce obsazovat,“ tvrdí Prouza.
Svůj komentář rozšířil infografikou v níž tvrdí, že „68 procent uprchlíků, kteří přišli do Německa, má práci“. Píše se v ní, že je tomu tak: „Křiku xenofobů navzdory.“
Infografika, kterou Prouza sdílel, má podle jeho vyjádření obsahovat data ze studie německého Ústavu pro trh práce a odborný výzkum (IAB), který je součástí německého Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF). Studie však na rozdíl od jeho infografiky udává úplně jiné počty.
Studie porovnávala čísla od roku 2013 s příchody migrantů od počátku 90. let do roku 2013, kdy byla míra zaměstnanosti na 44 %. Stabilní zaměstnání si podle studie do pěti let od roku 2013 našlo 49 % uprchlíků, kteří přijeli do Německa od roku 2013. Nikoliv Prouzou udávaných 68 procent.
68 procent je pouze číslo, které ve studii uvádí počet zaměstnaných uprchlíků na plný nebo částečný úvazek z oněch 49 procent.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rak