Maláčová má nápad, jak vyřešit nedostatek posudkových lékařů. Mají více pracovat z domova

06.04.2019 17:10 | Zprávy

Ministerstvo práce a sociálních věcí pánuje reformu Lékařské posudkové služby. Získat lékařský posudek by mělo být rychlejší a ministryně Jana Maláčová (ČSSD) chce posudkovým lékařům ulehčit tím, že v budoucnu by mohli omezit kontroly u lidí, jejichž zdravotní stav se dlouhodobě nemění, informovala Česká televize.

Maláčová má nápad, jak vyřešit nedostatek posudkových lékařů. Mají více pracovat z domova
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Maláčová, ministryně práce a sociálních věcí

V současné době je nedostatek lékařů vydávajících posudky, desítky míst se stále nedaří obsadit. Podle ministerstva by nové adepty mohl přilákat příslib flexibilních pracovních úvazků nebo práce z domova.

„Přílákat bychom mohli mladé lékařky, pro které je obtížné slaďovat jejich kariéru s péčí o malé děti,“ míní ministryně práce a sociálních věcí Maláčová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Měl by podle vás Turek přijít o řidičák?

Podle mě ano, myslím, že kdyby se jednalo o běžného občana, už by ho neměl. On jel přeci nejen rychle, ale do toho ještě měl mobil v ruce, a to je přeci taky protizákonné. A co jako odborník na dopravu říkáte na to, že podle Turka by se rychlost na dálnicích měla zvýšit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pochod proti potratům zničený Policií ČR? Nová svědectví

4:40 Pochod proti potratům zničený Policií ČR? Nová svědectví

Pochod pro život musel být ukončen předčasně poté, co jej zablokovaly tisíce fanoušků potratů. Polic…