Od České televize přišel dotaz, zda Kubera hodlá měnit něco na svém chování či vystupování. Předseda Senátu odvětil, že přerod z politika do státníka není jednoduchý, je to tak trochu role, kterou si prý nacvičil ve filmu Toman, kde hrál prezidenta Beneše. „Víte, státník musí být tak trochu extrovert, jinak by nemohl existovat v tomto vlčím světě médií, internetu, Twitteru a Facebooku,“ uvedl. Řekl také, že je rád, že vyhrál bez Twitteru a Facebooku a že považuje za nedůstojné, když politici jako Putin a Trump komunikují přes Twitter a že on si cení setkání tzv. tváří v tvář. „Mezinárodní situace není úplně dobrá. Začíná se to tak trochu obracet, že menšiny začínají ovládat většiny, a to není o ochraně menšin, ale ochrana menšin není bezbřehá,“ dodal ještě předseda Senátu. Jeho přínosem je prý to, že je komunikativní a nepovažuje média za žumpu. Rozdíl mezi státníkem a politikem je podle něj v nadhledu, který státník má.
Přišla otázka na to, zda bude Senát v opozici k vládě, a pokud ne, tak proč, když v něm mají převahu opoziční strany. Kubera řekl, že když přijde zákon, který bude pro Senát přijatelný, tak není důvod být v opozici. A dodal poučku, podle které hlasuje, totiž, že pro je jen u zákonů nezbytných. „Potřebných zákonů jsou stovky, a proto naše legislativa vypadá jako Pohádky Boženy Němcové,“ prohlásil předseda Senátu a jako příklad uvedl zákon o střetu zájmů. Údajně je ke každému zákonu nutné 200 školení a padesátistránkové metodické pokyny. A bude také proti balíčkům zákonů. Zmínil také důležitost smyslu pro humor, který podle něj měla většina dobrých státníků, i když ne všichni. „Bývalý prezident Václav Klaus patří k těm, kteří neměli smysl pro humor, a přesto byl dobrým státníkem. Václav Havel smysl pro humor měl a také byl dobrým státníkem,“ řekl Kubera.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas