Připomeňme, že ombudsmanka Anna Šabatová tvrdila, že se u nás uprchlíci mají občas hůř než ve vězení. Chovanec to však opakovaně odmítl. "Poslanci a senátoři měli přístup do tohoto zařízení v průběhu dvou měsíců, i média tam byla, tuším, dvakrát. Dnešní plánovaná návštěva se také uskutečnila a velvyslanci byli spokojeni," zdůraznil šéf rezortu vnitra. "Stále trvám na tom, že zaměstnanci odvádějí vynikající práci ve ztížených podmínkách a mají relativně nízké platy," doplnil člen vlády.
Kocáb ocenil, že se díky kritice ombudsmanky zlepšil život běženců v Česku. "Doufejme, že to není jen Potěmkinova vesnice, to nemůžeme na dálku posoudit, ale doufejme, že ne. A doufejme, že se životní podmínky uprchlíků budou dál zlepšovat," konstatoval Kocáb. Byl by prý nejraději, kdybychom uprchlíky vůbec do táborů nezapojovali. Současně je třeba řešit situaci v Sýrii u jednacího stolu, k němuž zasednou všechny znesvářené strany včetně Ruska, EU, USA i Íránu. Evropa musí táhnout za jeden provaz.
Ač opoziční poslanec, Stanjura se zastal Chovance. Zahraniční kritiku nepovažuje za oprávněnou. Spíše se diví ombudsmance Šabatové, která by si měla uvědomit, že uprchlíci porušují zákon. Ukazuje to navíc, jak nesmyslné je trvat na povinných kvótách pro uprchlíky. Když je totiž pustíme ze zařízení, okamžitě zamíří do Německa.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp