"Měl jsem pocit, že to, co jsem chtěl udělat, je hotové, proto jsem ty firmy prodal," poznamenal podnikatel, jenž praktikuje budhismus. Určitým myšlenkovým přerodem v tomto smyslu prý prošel na při koupeli ve vířivce. "Uvědomil jsem si, že mám všechno a nevěděl jsem co dál se svým životem. Byl jsem v půlce života, ale splnil jsem si všechno, co jsem chtěl, tak co s tou druhou půlkou života," vysvětloval Malý.
A jak dospěl k tomu, že kapitalismus jako takový jednou skončí
Následně zavzpomínal na návštěvu Bhútánu, kde se spokojenost lidí neměří na základě hrubého domácího produktu, ale hrubého národního štěstí. Tamní podnikatelé si prý řekli, že jim stačí jen část zisků a zbytek investují do rozvoje země a společnosti.
Jeden z diváků mu položil dotaz, zda jeho pohled na ekonomiku a štěstí nepramení vlastně jen z toho, že je velmi velmi bohatý a může si koupit všechno. "Sám jsem o tom uvažoval, ale není to tak," uvedl. "Současný systém je založený na konzumu, ale jednoho dne se narazí na limity této planety," upozornil host. Snaží se proto razit opačné smýšlení - nejde prý o to brát si věci, ale naopak se dělit o své věci s těmi, kteří potřebují naši pomoc. "Věřím tomu, že je velké množství lidí, kteří nemohou dát nic materiálního, ale oni mohou pomoct např. radou," zmínil. Základem jeho konceptu je konání dobrých skutků. Vezměte si třeba, že nastoupí do tramvaje maminka s dítětem a nikdo jí nepustí sednout, takže já se můžu zvednout a dát jí to své místo," popsal svou vizi.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp