Na Ukrajině se zrodila nová vláda. Pořád je to vláda ukrajinská a neovládají ji Američané, jak si podle Dandy ve Washintgonu přáli, ale Američané se prý jen tak nevzdají.
„Překvapivě tak nakonec nezbylo místo pro rodilé Američany, přestože zámořský protektor si původně přál dosadit do čela státu ‚cizineckou legii‘. Měla ji vést dnes už bývalá ministryně financí Američanka Jaresková a ve vládě by seděli další cizinci včetně jejího poradce, bývalého slovenského ministra financí Ivana Mikloše. Ten na Ukrajině zastupuje zájmy amerických velkých hráčů, jako jsou Biden či Soros. Mikloš tak nakonec bude ‚jen‘ šéfem poradců nového premiéra. Američtí kolonizátoři tedy nakonec nepřijdou zkrátka, ale dál se budou muset dělit o kořist s oligarchy, kteří si rozparcelovali ministerstva podle svých obchodních i regionálních zájmů,“ píše Danda.
Nová vláda v Kyjevě také dostala „nůž na krk“. Má se prý více snažit o reformy, což podle Dandy neznamená nic jiného, než že Američané chtějí větší díl z ukrajinského nerostného bohatství. Mají zřejmě pocit, že si oligarchové ukusují z koláče příliš mnoho. Otázkou je, zda budou mít Američané odkud brát, protože Ukrajina se podle některých odborníků rozpadá. A co přijde, pokud se tak stane? Danda tvrdí, že to nebude znamenat nic dobrého pro střední Evropu.
„Při představě, že se při stále se zhoršující ekonomické situaci vydají miliony vyhladovělých Ukrajinců na cestu do Evropy, by především nám, Polákům a Slovákům měla naskakovat husí kůže. O to šílenější se jeví pokusy premiéra Sobotky o otevření našeho pracovního trhu pro Ukrajince. A zavedení bezvízového styku s Ukrajinou, které avizoval šéf ‚evropské vlády‘ Juncker, může vést k výbuchu, proti němuž by byl ten ‚majdanský‘ jen odpoledním čajíčkem pro znuděné politiky pražské kavárny,“ uzavírá.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: mp