Pan Radim Turek býval poslancem sociální demokracie a po posledních volbách začal pracovat v pozici poradce jak pro ministerstvo vnitra řízené sociálním demokratem Milanem Chovancem, tak pro ministerstvo zahraničí řízené sociálním demokratem Lubomírem Zaorálkem. Za toto dvojí poradenství měl v loňském roce inkasovat 870 tisíc korun.
„Podle informací MF DNES se Chovanec zalekl, když se koncem loňského roku ukázalo, že Turek má potíže ve firmě Magnes Trade, v níž je jednatelem. Společnost se ocitla v likvidaci a Turek podle likvidátora nepředal pokladnu, ve které byly dva miliony korun a 4478 eur. Advokát Karel Hnilica v dopisu z loňského listopadu Turka vyzval, aby pokladnu vrátil. ‚Pokud tak neučiníte, jsem zplnomocněn činit veškeré právní kroky k vymožení uvedených částek,‘ napsal právník v dopise, který má MF DNES k dispozici,“ píše deník.
Sám Turek se nechtěl k situaci vyjádřit. Z pozice poradce ministra vnitra odešel na vlastní žádost a nyní zvažuje, jak to bude dál s prací pro ministerstvo zahraničí. Turek však nebyl jediným poradcem, kterému se na vnitru zavřely dveře. V pozici právního poradce skončil zlínský sociální demokrat Roman Vaigel. Ministr má možná i tady jisté obavy z minulosti tohoto pána. Další sociální demokratka Romana Vlasáková na Vaigela podala trestní oznámení, neboť si údajně měl koupit padělané maturitní vysvědčení z již zrušené školy v Brně. Vaigel k tomu poznamenává, že trestní oznámení bylo odloženo.
Posledním poradcem, který končí ve funkci, je Marcela Hrdá, která ministrovi radila v otázkách České pošty a eGovernmentu. Stalo se tak z důvodů pracovní vytíženosti. Hrdá se totiž stala viceprezidentkou čínské investiční skupiny CEFC.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp