Nejedlý vycestoval do Číny spolu s kancléřem Mynářem a šéfem fotbalové Slavie Jaroslavem Tvrdíkem. Podle hygieniků měli zůstat kvůli možné nákaze koronavirem v karanténě.
O tom, že Nejedlý čtrnáctidenní karanténu nedodržel, již začátkem března informoval server Aktuálně.cz. Podle svědků se vydal do restaurace na pražské Letné. Poznali jej ostatní přítomní hosté. Údajně seděl u stolu s rusky mluvící ženou a choval se jako běžný host podniku.
Nejedlý však vše popřel. „Nevím, nepamatuji si na to, že bych v takovém podniku byl,“ uvedl.
Prezident Miloš Zeman v úterý v TV Nova řekl, že svému poradci Nejedlému vynadá za to, že po návratu z Číny porušil karanténu, jak upozornil server Aktuálně.cz.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: nab