Na jednom z odposlouchávaných telefonů, přičemž František Mrázek jich používal několik, byl zaznamenán rozhovor s mužem, v němž byl později zjištěn L. S. (redakce jméno zná, leč neuveřejní). Od tohoto muže požadoval Mrázek různé služby. Byl totiž jedním z jeho hlavních kontaktů do policie. O tomtéž se mimochodem na odposleších bavili taky bývalí pracovníci BIS Hejl a Pacák. Doplňme, že tito v BIS působili ještě za dob Karla Randáka, Tomáše Kadlece anebo Jana Pavlíčka.
Jedním úkolem, kterým ho Mrázek pověřil, bylo obstarání cestovního pasu. Jak se později ukázalo, měl to být diplomatický pas Kostarické republiky. L. S. tento úkol bezezbytku splnil. Byl dokonce zaznamenán určitý verbální tlak týkající se termínu dodání pasu.
Měl sloužit Mrázkovi při případných kontrolách policejních nebo celních orgánů, jednoduše řečeno se měl jeho předložením vyhnout jakékoli kontrole. Mrázek se měl stát poradcem kostarického ministra vnitra pro boj s organizovaným zločinem, zejména ve vztahu k Ukrajinské republice.
Na základě těchto zjištění byly prostřednictvím mezinárodní policejní organizace Interpol požádány kostarické orgány o podání informace, zda je osoba František Mrázek vedena mezi osobami s právem používat tamní diplomatický pas, zda byl takovýto pas vyhotoven a vydán, zda je Mrázek veden mezi poradci kostarického ministra vnitra.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš A. Nový