Kmotrem publikace, která si v Česku z některých stran pravděpodobně může vysloužit nálepku „ruská propaganda“, se stal severočeský poslanec za ČSSD Jaroslav Foldyna. Právě Foldyna se v kritickém hledáčku médií středního proudu čas od času ocitá pro proruské postoje, které otevřeně deklaruje. Řada novinářů se kriticky vyjadřuje i v souvislosti s Foldynovými styky s motorkářským klubem Nočních vlků, který se staví pozitivně k ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi. Kromě Števka na knize pracovali i publicisté Marek Mahút a Vladimír Mohorita.
Vraťme se ale k samotnému představení knihy. „Ještě před Majdanem jsem psal o humanitárním bombardování, které se mne tehdy velmi dotklo. Něco podobného se ale stalo poté, co přišel Majdan,“ vysvětlil své motivy dnes již sedmaosmdesátiletý Ľudovít Števko. „Iritovalo mě vždy to, že ve válce je první obětí pravda. My se vlastně nedozvíme, co byl Majdan, co stálo za ním,“ dodal.
Števko se rovněž pozastavil nad tím, jak celá věc začala, když naznačil, co předcházelo, a sice, že EU ve své podstatě Janukovyčovi nic nenabídla. „Ze západu byl jediný požadavek a to bylo, aby prezident Janukovyč propustil Julii Tymošenkovou. Z Ruska měl ale Janukovyč pobídky, půjčky, zlevněný plyn,“ vysvětlil, jak to vidí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Jonáš Kříž