Na málo hlasů od voličů a mandátů získaných v posledních sněmovnách volbách a tedy i méně peněz ze státních příspěvků výrazně doplácí KSČM. Ta musela začít šetřit na mzdách i na personálu. Ještě před třemi lety měla strana 305 zaměstnanců, loni jich bylo 247. Výdaje na mzdy klesly o osm milionů korun.
Tato reorganizaci se prý týkala hlavně lidí v důchodovém věku. „Snížili jsme ale i stav na ústředním výboru komunistické strany. KSČM je bez dluhů, nemá žádné úvěry u bank a chtěli bychom to udržet,“ sdělil Radiožurnálu 1. místopředseda komunistů Petr Šimůnek.
Podobně se musela uskromit i ČSSD, která před třemi lety zaznamenala nejhorší volební výsledek od roku 1992. Snížila proto náklady na mzdy o zhruba osm milionů korun. Počet zaměstnanců zredukovala o třetinu. Stále však za zaměstnance vyplatí nejvíc ze všech stran, v loňském roce to bylo skoro 49 milionů.
Například u opoziční ODS je tomu právě naopak - výdaje na personál v posledních letech zvýšila o několik milionů. „Mírný nárůst mzdových nákladů souvisí s vývojem situace na trhu práce v ČR a zároveň možnosti díky volebním výsledkům na tento vývoj reagovat. Ve zmíněném období rostly mzdy v podstatě ve všech sférách veřejného i soukromého prostoru,“ uvedl mluvčí ODS Václav Smolka.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab