„Ono je to tak: nadržování Clintonové čouhalo z televizního zpravodajství fakt nápadně. Jsem spíš posluchač rozhlasu než televizní divák a rozhlas jsem sledoval kolem amerických voleb hodně pozorně. Podle mého subjektivního názoru byl veřejnoprávní rozhlas velmi nestranný. To se o České televizi opravdu říct nedá a s jistou mírou škodolibosti by se dalo říct, že míra neobjektivity byla tak silná, že i rada na ni musela reagovat, pokud nechtěla vypadat jako parta hňupů,“ napsal bez obalu Neff.
Důvěra v Českou televizi tím podle publicisty notně utrpěla. Nikdo nemá rád, když z něj jiní dělají blbce, a přesně o to se prý veřejnoprávní televize pokoušela. Občané proto čím dál raději hledají informace na internetu.
Publicista si však klade ještě tři zásadní otázky. Trápí ho myšlenka, zda tato rána za uši redaktory neovlivní až příliš. Byla sice oprávněná, ale nepovede k tomu, že se teď pracovníci České televize budou bát o lecčems referovat? Nebylo by snad lepší, kdyby si pracovníci ČT sami uvědomili svou chybu a změnili styl práce? A do třetice asi ta nejdůležitější otázka: je takového vnitřního očistného procesu Česká televize vůbec schopna?
Neff přiznává, že nezná odpověď na žádnou z položených otázek. Obratem ovšem dodává, že on ji znát nemusí. Měla by je znát sama Česká televize a zmíněná rada. Rozhodnutí RRTV Neff rozhodně považuje za vítaný krok.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp