„Kdo nejvíce profituje z nařízení a regulací Green Dealu a z projektu tzv. ‚zelených energií‘ prosazovaných orgány Evropské unie?“ ptá se v komentáři poslankyně Pošarová a hned si odpovídá. „No přece Čína!“
Politická opozice proti současnému vládnímu bloku prosazujícímu zelenou cestu pro celou Evropskou unii je často nálepkovaná, že je pročínská. Ale kdo je skutečně pročínský? ptá se poslankyně. „Evropští (i čeští) prounijní, liberální a progresivističtí politici a jejich mediální nohsledi každou chvíli nálepkují své politické oponenty jako čínské agenty, ale v praxi, na základě konkrétních rozhodnutí Rady Evropské unie a vlád evropských států, se čím dál více ukazuje, že největšími zastánci čínských zájmů hlavními šiřiteli čínského vlivu v Evropě jsou právě evropští zelení liberálové, vlády většiny členských států Evropské unie a celá Evropská komise – tedy všichni ti, kdo navrhují a schvalují šílenou legislativu, která zavádí klimatické normy, zpoplatňuje výrobu elektřiny z uhlí a plynu, rozdává miliardové dotace překupníkům energie z větru a slunce, podporuje elektromobilitu a zakazuje výrobu aut se spalovacími motory,“ napsala Pošarová.
Největší oběť takové politiky je podle poslankyně pak očividná. „Tím vším ničí evropský průmysl a prosperitu,“ myslí si. „Toto jsou – vědomí či nevědomí – poskoci Číny. Občas se pro označení tohoto typu lidí používá docela výstižné označení ,užiteční idioti‘,“ poznamenala.
Podle poslankyně je tedy potřeba některé pojmy chápat přes tuto optiku. „Dekarbonizace, tedy stupidní plán ukončení výroby elektřiny z uhlí – znamená deindustrializaci a posílení evropské závislosti na dovozech z Číny. Včetně dovozů strategických výrobků,“ definovala význam slova dekarbonizace nově Pošarová. „A stačí k tomu tak málo – spojit naivitu, ideologii, aktivismus a zaprodanost a současně rezignovat na kritické myšlení,“ dodala
A v dekarbonizačních procesech bychom měli podle strůjců Green Dealu zrychlit. „V poslední době z Evropy rovněž zaznívají hlasy, že je třeba snižovat obsah CO2 v atmosféře ještě rychlejším tempem a že je tudíž mít v tzv. energetickém mixu více totálně nespolehlivých a drahých obnovitelných zdrojů, na kterých si opět namastí kapsy pouze vybraní oligarchové,“ varovala Pošarová.
A na čí úkor se podobná politika bude budovat? „Na úkor evropských občanů,“ je si jistá.
Kde se na přechod k takzvaným obnovitelným zdrojům vezmou prostředky? „Na financování těchto zdrojů, které by ve standardní tržní soutěži kvůli své nestabilitě a vysoké ceně absolutně neuspěly, je nutné vydávat obrovské peníze vytažené formou stále vyšších daní z kapes evropských občanů. A to ať už formou klasických přímých či nepřímých daní, nebo zločinných quasidaní typu tzv. emisních povolenek,“ vyjmenovala poslankyně.
Bude pro Českou republiku rok 2025 lepší, než ten proběhlý?Anketa
A přichází další formy zdanění. „Včetně nových emisních povolenek (tzv. systém ETS 2) na motorová paliva a vytápění domácností,“ připomněla Pošarová systém povolenek na palivo a vytápění, který by měl platit od roku 2027, případně od roku 2028, pokud se evropští politici dohodnou na jednoletém odkladu.
Jenže aby něco takového fungovalo, je potřeba mít solidní a stabilní zdroje. „K tomu by byl ovšem primárně potřeba výkonný průmysl, který by na tyto nebezpečné nesmysly vydělával,“ podotkla Pošarová s tím, že ten nemáme. „Jenže evropský průmysl kvůli nesmyslným normám a regulacím Green Dealu upadá… Kde udělali soudruzi z NSR chybu?“ ptá se Pošarová.
Když není stabilní a výkonný průmysl, kde se tedy na podobnou politiku vezmou peníze? „A tak je nutné peníze vyždímat z občanů jinými formami, někdy doslova za každou cenu.“
A ptá se, kam tyto peníze poputují. „A je proto na čase se ptát, kde většina z těchto peněz skončí? Kdo bude největším beneficientem evropské zelené revoluce? Kde se vyrábí (a odkud se do Evropy dováží) drtivá většina fotovoltaických panelů, lopatek větrníků – a koneckonců i elektromobilů?“ ptá se Pošarová a hned si odpovídá. „Ano, v Číně…“
A tak je podle poslankyně důležité ukazovat, komu Green Deal slouží nejvíc. „Proto je zcela na místě říkat, že kdo podporuje tzv. obnovitelné zdroje energie, ten pomáhá především čínskému průmyslu a čínské ekonomice a poškozuje hospodářství evropských zemí!“ tvrdí Pošarová.
A korupční skandály, kdy vyšlo najevo ovlivňování unijních politiků, už se provalily. „Před několika lety vzbudil pozornost korupční skandál v Evropském parlamentu, kdy belgické tajné služby při vyšetřování údajného vměšování Ruska a Číny do záležitostí Evropské unie odhalily uplácení europoslanců ze strany Kataru. Jednalo se o organizovanou skupinu okolo tehdejší místopředsedkyně Evropského parlamentu, Řekyně Evy Kailiové. Tato skupina měla napomáhat Kataru v budování pozitivnějšího obrazu v Evropě a ovlivňovat rezoluce a postoje Evropského parlamentu ve prospěch této islámské plynové diktatury,“ připomněla Pošarová skandál.
Podobnému podezření čelil i český europoslanec Tomáš Zdechovský z KDU-ČSL. Ten odjel na neohlášenou návštěvu Bahrajnu. Poté se stal jedním ze spoluautorů návrhu rezoluce o tamním politickém vězni, ta byla podle některých jeho kolegů z Evropského parlamentu jednostranná.
„Bylo by nesmírně zajímavé vědět, kdo tvoří jádro současné pročínské lobby v klíčových rozhodovacích orgánech Evropské unie a jejích členských států. Možná bychom se divili…“ uzavřela svůj komentář poslankyně Marie Pošarová.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Marian Kučera