„Kdo nejvíce profituje z nařízení a regulací Green Dealu a z projektu tzv. ‚zelených energií‘ prosazovaných orgány Evropské unie?“ ptá se v komentáři poslankyně Pošarová a hned si odpovídá. „No přece Čína!“
Politická opozice proti současnému vládnímu bloku prosazujícímu zelenou cestu pro celou Evropskou unii je často nálepkovaná, že je pročínská. Ale kdo je skutečně pročínský? ptá se poslankyně. „Evropští (i čeští) prounijní, liberální a progresivističtí politici a jejich mediální nohsledi každou chvíli nálepkují své politické oponenty jako čínské agenty, ale v praxi, na základě konkrétních rozhodnutí Rady Evropské unie a vlád evropských států, se čím dál více ukazuje, že největšími zastánci čínských zájmů hlavními šiřiteli čínského vlivu v Evropě jsou právě evropští zelení liberálové, vlády většiny členských států Evropské unie a celá Evropská komise – tedy všichni ti, kdo navrhují a schvalují šílenou legislativu, která zavádí klimatické normy, zpoplatňuje výrobu elektřiny z uhlí a plynu, rozdává miliardové dotace překupníkům energie z větru a slunce, podporuje elektromobilitu a zakazuje výrobu aut se spalovacími motory,“ napsala Pošarová.
Největší oběť takové politiky je podle poslankyně pak očividná. „Tím vším ničí evropský průmysl a prosperitu,“ myslí si. „Toto jsou – vědomí či nevědomí – poskoci Číny. Občas se pro označení tohoto typu lidí používá docela výstižné označení ,užiteční idioti‘,“ poznamenala.
Podle poslankyně je tedy potřeba některé pojmy chápat přes tuto optiku. „Dekarbonizace, tedy stupidní plán ukončení výroby elektřiny z uhlí – znamená deindustrializaci a posílení evropské závislosti na dovozech z Číny. Včetně dovozů strategických výrobků,“ definovala význam slova dekarbonizace nově Pošarová. „A stačí k tomu tak málo – spojit naivitu, ideologii, aktivismus a zaprodanost a současně rezignovat na kritické myšlení,“ dodala
A v dekarbonizačních procesech bychom měli podle strůjců Green Dealu zrychlit. „V poslední době z Evropy rovněž zaznívají hlasy, že je třeba snižovat obsah CO2 v atmosféře ještě rychlejším tempem a že je tudíž mít v tzv. energetickém mixu více totálně nespolehlivých a drahých obnovitelných zdrojů, na kterých si opět namastí kapsy pouze vybraní oligarchové,“ varovala Pošarová.
A na čí úkor se podobná politika bude budovat? „Na úkor evropských občanů,“ je si jistá.
Kde se na přechod k takzvaným obnovitelným zdrojům vezmou prostředky? „Na financování těchto zdrojů, které by ve standardní tržní soutěži kvůli své nestabilitě a vysoké ceně absolutně neuspěly, je nutné vydávat obrovské peníze vytažené formou stále vyšších daní z kapes evropských občanů. A to ať už formou klasických přímých či nepřímých daní, nebo zločinných quasidaní typu tzv. emisních povolenek,“ vyjmenovala poslankyně.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Marian Kučera