Německo je dáváno jako úspěšný příklad vyrovnání se s vlastní minulostí. Vzhledem k narůstajícímu antisemitismu však vše nasvědčuje tomu, že se našemu sousedovi minulost vrací zpátky. Politici a média se nicméně nemohou shodnout na tom, jestli za sílící antisemitismus mohou spíš nově příchozí muslimští přistěhovalci, či spíše rodilí Němci, kteří jsou označováni za „krajní pravici“.
Faktem nicméně zůstává, že Židé se v Německu cítí stále méně bezpečně. A to přesto, že z Německa stále více dominuje ideologie multikulturalismu a společnost ještě nikdy nebyla natolik otevřená přistěhovalectví. Tato otevřenost se však týká spíš migrantů z Blízkého východu a Afriky, kterou prosazují zejména levicové strany jako SPD, Zelení a Levice. Politické strany z levicového spektra jsou však zároveň více než jiné kritické vůči Izraeli a z toho pramení i jejich poněkud přezíravý vztah k židovské komunitě.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro