„Dnes už nehrozí invaze 'spojeneckých' vojsk, ale invaze projevů radikalismu, nesnášenlivosti a extremismu, jak jsme svědky v řadě zemí. Tento extremismus různého zabarvení může kdykoli, dnes i v blízké budoucnosti, ohrožovat svobodu a demokracii," napsal Nečas.
GALERIE: 21. srpen u Rozhlasu
Pravicový extremismus u nás i v Evropě
S problémem politického extremismu se dnes potýká i sama Nečasova vláda, právě z něj je totiž viněn kontroverzní úředník ministerstva školství Ladislav Bátora, jehož působení v úřadu vyvolalo nejnovější roztržku v Nečasově vládní koalici. Zejména ale pravicový extremismus nedávno šokoval Evropu v souvislosti s teroristickým útokem v Norsku.
- SLEDUJEME téma: Ladislav Bátora
Armády pěti států východního bloku překročily před 43 lety československé hranice těsně před půlnocí 20. srpna 1968 a bez vědomí tehdejších státních orgánů vpadly na území státu. V prvním sledu vstoupilo na území ČSSR zhruba 100.000 vojáků, 2300 tanků a 700 letadel. Postupně se okupační vojsko rozrostlo až na 750.000 vojáků. Během tragických událostí, které zastavily společenskou reformu v zemi, umírali i lidé.
Související:
- Sedmiletý Kalousek chtěl vítat Rudou armádu. Zastavili ho rodiče
- P. Sobotka: V roce 1968 jsem zachraňoval zmasakrované Čechy
- Česko si připomíná invazi z roku 1968
- Lidé vzpomínají na 1968. S nimi i Sobotka a Parkanová
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh