Nečas u Moravce: Musíme být připraveni na všechno. Tedy i na škrty

25.09.2011 13:34 | Zprávy

Pokud by se česká ekonomika v příštím roce kvůli případné celosvětové krizi vyvíjela výrazně hůře, bude podle ministra financí Miroslava Kalouska nutné přijmout kroky na příjmové i výdajové stránce státního rozpočtu. Jednoduše se dá mluvit o dalších hrozících škrtech. I proto byl právě tento hrozící stav předmětem nedělních Otázek Václava Moravce, kde do křesla pod palbou dotazů usedl premiér Petr Nečas (ODS).

Nečas u Moravce: Musíme být připraveni na všechno. Tedy i na škrty
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Premiér Petr Nečas

Odhad růstu české ekonomiky v příštím roce minulý týden v úterý snížil Mezinárodní měnový fond. V aktualizovaném výhledu světové ekonomiky odhadl růst na 1,8 procenta, zatímco dosud počítal s růstem o 2,9 procenta. Podle analytiků změna prognóz fondu kalkuluje se zhoršením ekonomických podmínek a zvýšením rizik vyplývajících z dluhové krize v eurozóně. 

"Musíme být připraveni na všechny situace, to je pravda. Ale bavit se o detailech nyní, je předčasné. Budeme si muset počkat na další makroekonomické prognózy," reagoval na připomenutí a shrnutí aktuálních faktů premiér Petr Nečas ve studiu ČT.

Čtěte také:

Dodal, že zatím si Česká republika vede po ekonomické stránce dobře, neboť i když byl za rok 2010 navýšen celkový objem státního dluhu, zaplatilo se za něj méně o miliard korun než v jiných letech. "To svědčí o tom, že si udržuje naše země dobrý kredit. Ostatně dosvědčilo to i navýšení našeho ratingu," připomněl premiér u Václava Moravce. Dodal ještě, že zatímco se za posledních 20 let státní výdaje neustály navyšovaly, za tento rok k navýšení nedošlo. "Dá se tedy mluvit o jisté výdajové revoluci," pochválil vývoj Petr Nečas.

A dodal, že v případě, kdy bude nutné sáhnout k dalším úsporným opatřením, bude se to vědět až v průběhu příštího roku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

19:58 Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

Je na straně Ukrajiny. Bojoval za ni. Přesto ho onálepkovali za proruského a udělali z něj dezinform…