Nejasnosti kolem zříceného egyptského letadla. Prý nemuselo jít o explozi na palubě

24.05.2016 17:30 | Zprávy

Tragédie letu EgyptAir 804 má v současnosti několik verzí. Úřady již zcela oficiálně mluví o tom, že na palubě letadla zřejmě došlo k explozi. S tímto výkladem událostí však nesouhlasí soudní znalci, kteří se tragédií taktéž zabývají.

Nejasnosti kolem zříceného egyptského letadla. Prý nemuselo jít o explozi na palubě
Foto: thinkstockphotos.com
Popisek: Havarované letadlo, ilustrační foto

Podle egyptského vrchního soudního znalce není za pádem letadla, při kterém zahynulo všech 66 osob na palubě, exploze, jak si mnozí myslí.

Vyvrací tak úterní zprávu agentury AP, která citovala nejmenovaného egyptského soudního znalce. Ten totiž tvrdil, že nálezy lidských ostatků naznačují, že na palubě letadla došlo k explozi, a to i přesto, že nebyly nalezeny žádné známky přítomnosti výbušnin.

„Velikost pozůstatků poukazuje na výbuch, největší nalezený byl velikosti dlaně,“ řekl anonymní znalec. Celkem se podle něj zatím našlo 23 pytlů lidských ostatků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: spa



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Keller: Jak topkař Niedermayer vyrobil dezinformaci o trumpismu

4:44 Keller: Jak topkař Niedermayer vyrobil dezinformaci o trumpismu

NEKOREKTNĚ S KELLEREM Jak se vyrábí dezinformace. Tak pojmenoval aktuální z řady komentářů pro Parl…