Německo: „Čím větší hromada h*ven…” Vládní političce ujely nervy

15.01.2024 7:40 | Zprávy

Německá poslankyně z koaliční strany FDP varuje před extremisty a AfD. „Čím větší hromada hoven, tím více much!“ prohlásila. Současná politická situace je podle političky Marie-Agnes Strack-Zimmermannové nebezpečná.

Německo: „Čím větší hromada h*ven…” Vládní političce ujely nervy
Foto: Václav Fiala
Popisek: Autobus AfD

Poslankyně Spolkového sněmu za Svobodnou demokratickou stranu (FDP) a předsedkyně výboru Spolkového sněmu pro obranu Marie-Agnes Strack-Zimmermannová na novoroční recepci FDP v Severním Porýní-Vestfálsku varovala před extremisty.

Deník Bild informoval, že Strack-Zimmermannová úspěchy konzervativní strany AfD, která se podle nejnovějšího průzkumu společnosti INSA těší podpoře 22 %, vysvětlila tím, že ostatní strany nejsou dlouhodobě schopné řešit problémy týkající se migrace.

Na adresu extremistických stran poslankyně řekla: „Čím větší hromada hoven, tím více much kolem ní je.“

Následně vyzvala posluchače, aby se vyslovili proti AfD, a to v „soukromých i společenských kruzích“.

„Pokud strana jako AfD posílí, musíme se postarat o to, aby jí došla témata,“ navrhla řešení „problému“.

Strany jako AfD nebo Svaz Sahry Wagenknechtové jsou podle ní nebezpečím pro demokracii.

Strach-Zimmermannová se na sociální síti X proti způsobu, jakým o jejích výrocích Bild informoval, ohradila.

„Deník Bild dnes informuje o mých výrocích o AfD, které jsou v této podobě nesprávné. V dnešním projevu jsem varovala před AfD a extremisty,“ uvedla, avšak připustila, že větu o exkrementech skutečně pronesla, nikoliv však přímo na adresu AfD.

„V této větě poznal každý v sále, že se vztahuje k současné obecně nebezpečné politické situaci. V kontextu této věty jsem však nikoho ani nic přímo nezmínila. Malý, ale jemný rozdíl,“ uvedla vše na pravou míru.

 

 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Lucie Kroutilová

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
JUDr. Pavel Staněk, MBA byl položen dotaz

Nepřijde vám ten váš návrh na výpověď bez důvodu úplně asociální?

Neměli byste spíš navrhovat věci, které by lidem pomohli a co se týká práce třeba řešit rostoucí nezaměstnanost nebo mzdy, které jsou u nás v porovnání s dalšími státy dost podprůměrné? Já mám čím dál víc dojem, že vy tu nejste vůbec od toho, abyste lidem pomáhali, spíš naopak. Nebo máte dojem, že s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Frau ztrácí glanc ....................., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseVierka , 15.01.2024 10:08:33
AfD ji leží v žaludku. A čí je to vina, že občané - voliči se přiklánějí k AfD ? .......... Frau, jako hodně politikářů nejen v Německu zaměňuje příčiny za důsledky ! ! ! U vládních potentátů chybí sebereflexe , ze svých chyb se nepoučí a ještě jim ujíždějí nervy. Nerváci by obšem neměli vést a řídit stát . Stát mají vest chytří, schopní a ti, co mají alespoň drobítek sebereflexe a ne nebetyčné nabobství !

|  7 |  0

Další články z rubriky

Hoffman vidí kapitalismus na konci: Akce, reakce a naštvaní lidé

16:12 Hoffman vidí kapitalismus na konci: Akce, reakce a naštvaní lidé

POHLED IVANA HOFFMANA Kapitalismus je z principu zápasem, ve kterém čím dál méně lidí vlastní čím dá…