Podle německého týdeníku policie ve městě Braunschweig zřídila speciální komisi třinácti úředníků, kteří sbírají informace v okolí azylového zařízení v městské části Kralenriede. V prvních deseti týdnech jejich činnosti bylo zkoumáno celkem 518 případů trestné činnosti, z nichž 317 byly krádeže. 55 žadatelů o azyl bylo zatčeno a na 17 pachatelů trestných činů byl vydán zatykač. Co se závažných trestných činů týče, významný nárůst údajně zaznamenán nebyl.
Šéfka inspekce promluvila o tom, že během letošního roku nechala policie prošetřit asi 15 tisíc lidí. Zmínila, že uprchlíky jako skupinu na zločince označit nelze, ovšem lze mezi nimi najít organizované gangy. „Je to jako na fotbalovém utkání. Vždycky se tam najdou nějací lidé, kteří budou páchat neplechu“, popsala situaci šéfka inspekce.
„Syrské a irácké rodiny nepředstavují pro policii nejmenší problémy. Horší je to s organizovanými skupinami z Kosova a muži ze severní Afriky, kteří do Evropy přicházejí sami. Ti často nemají ani pasy,“ uvádí na svých stránkách německý Focus.
Der Spiegel zas uvádí, že v případě 1,1 milionu registrovaných uprchlíků došlo v uplynulém roce k 200 000 přestupkům. Podle Spolkového kriminálního úřadu jde ve dvou třetinách o činy týkající se majetku, falšování a podvodů. Z 18 % se pak jedná o činy spojené s brutalitou, vyhrožováním a nátlakem. Německé úřady ovšem přiznávají, že naprostá většina uchazečů o azyl žádné trestné činy nepáchá. Neméně závažnou trestnou činností, související s přílivem uprchlíků do Německa, jsou útoky různých antiuprchlických radikálů na zařízení pro azylanty.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: fib