„Je to určitě skutečnost pro budoucnost, protože vidíme, jak je složité najít konsenzus. Britská politická scéna se štěpí. A ve chvíli, kdy se volí do Evropského parlamentu, musí být jasno, podle jakých pravidel,“ sdělil k brexitu úvodem Fischer. „Premiérka Theresa Mayová má obrovskou výdrž, prokázala velikou rezistenci,“ poznamenal pak k britské premiérce.
„My jako Česká republika nemůžeme moc mluvit Britům do toho, jak si to mají uspořádat. Můžeme dělat jen maximum pro to, abychom minimalizovali škody,“ dodal. Jednou z cest, kterou Fischer také vnímá, je stažení žádosti Velké Británie o vystoupení z Evropské unie. „I to by byla možnost. Teď jsou ale jasné kroky v kalendáři, úkoly pro premiérku Mayovou. Evropská unie udělala teď maximum,“ sdělil.
„Británie se nestěhuje na Měsíc, zůstává nejbližší spojeneckou zemí. Je nutné pracovat, abychom do budoucna měli ty nejlepší vztahy,“ podotkl. Své pak Fischer řekl k tvrdému brexitu. „Je v zájmu všech, aby ten tvrdý brexit nenastal,“ zmínil.
Řeč pak byla i o Číně. „Čína zkouší překreslovat mapu světa, kterou známe,“ sdělil. Země Evropské unie jsou podle něj naprosto zajedno v tom, aby Čína respektovala otázky lidských práv i byznysu. „Je tady společná vůle brát Čínu jako partnera a budovat vzájemné vztahy,“ zmínil.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef