V úvodu se hosté přeli o to, zda je správné, aby mohli úředníci vstupovat do domů a kontrolovat, čím lidé topí. Navrhuje to ministr pro životní prostředí Richard Brabec (ANO), a ačkoli s ANO sedí lidovci v koalici, je to pro ně velmi citlivé téma a je třeba najít rovnováhu mezi nedotknutelností soukromí a ochranou životního prostředí.
Zahradník si neodpustil poznámku, že policisté potřebují k vniknutí do domu souhlas soudu. Následně lidovce trochu politoval. „Oni na jednu stranu podporují socialistické návrhy ČSSD a ANO. Je mi jich trochu líto, protože na jedné straně je pro ně svoboda velmi důležitou hodnotou, ale když se ji snaží v koalici chránit, jsou přehlasováváni ČSSD, komunisty a ANO,“ řekl Zahradník.
Nepyká Evropa za boj Spojených států s terorismem?
S ohledem na to, že si dnes připomínáme patnácté výročí teroristického útoku v New Yorku, se pánové věnovali také otázce zla, terorismu a bezpečnosti. „Já jsem ještě stihl dvakrát navštívit dvojčata a pamatuji si ten pohled z nich. Je strašné, co se stalo,“ zahájil téma člen vlády. Zahradník doplnil, že tehdy teroristický útok provedli lidé žijící v arabském světě, ale dnešní teroristé jsou často lidé, kteří se narodili v západní společnosti, ale odmítají se začlenit.
„A nepyká Evropa za boj Spojených států s terorismem?“ zeptal se moderátor. „Takto zjednodušeně bych to neviděl. To není střet dvou kultur, to je střet s barbarstvím. Bohužel s rozvojem technologií a vědy nedochází ke stejnému rozvoji morálky... Musíme spolu vést kultivovaný dialog. Musíme stavět mosty. Samozřejmě s těmi, se kterými je to možné. Samozřejmě nelze sedět s rukama v klíně a nechat na sebe házet bomby. Musíme se i bránit. A uznávám, že někdy je efektivní obranou i útok,“ pokračoval Herman.
S tím souvisí i snaha vlády vynaložit půl miliardy na lepší integraci cizinců do naší společnosti. Otázkou je, zda nějaký takový integrátor opravdu pomůže. Zahradník si to nemyslí. „Členové vlády nepřímo tím říkají té společnosti, že jsou připraveni povinné kvóty u nás zavést,“ varoval Zahradník. Podle poslance by bylo efektivnější dát tyto peníze na uprchlické tábory např. do Jordánska.
„Já, kdybych byl zvolen hejtmanem, bych odmítl, aby na území kraje vzniklo integrační zařízení pro uprchlíky, a podpořil bych krátkodobé uzavření hranic,“ konstatoval muž, jenž v nadcházejících krajských volbách skutečně kandiduje na hejtmana za občanské demokraty.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp