Nevychovaný fracek. Neuvěřitelná drzost a arogance. EU nás považuje za póvl. Francouzský prezident nám vyhrožoval kvůli nepřijímání imigrantů a toto řekli kníže, Filip, Keller, Fiala či Okamura

24.09.2018 20:01 | Zprávy

ANKETA Server iDNES.cz informoval, že prezident Francie Emmanuel Macron v Salcburku řekl, že země, které v migrační otázce neprojevují solidaritu, by měly být vyloučeny ze schengenského prostoru. Narážel tak podle iDNES.cz na vytrvalý odpor východoevropských zemí jako ČR či Maďarsko přijímat uprchlíky.

Nevychovaný fracek. Neuvěřitelná drzost a arogance. EU nás považuje za póvl. Francouzský prezident nám vyhrožoval kvůli nepřijímání imigrantů a toto řekli kníže, Filip, Keller, Fiala či Okamura
Foto: literarky.cz
Popisek: Kancléřka Merkelová a prezident Macron

„Země, které odmítají rozšíření Frontexu nebo solidaritu, opustí Schengen. Země, které nechtějí silnější Evropu, si už nesáhnou na strukturální fondy,“ řekl Macron. Také sdělil, že rozpory v EU vytvářejí státy, které hlasitě opakují, že nehodlají přijmout ani jednoho migranta a odmítají respektovat dohodnutá pravidla.

Vydírání

ParlamentníListy.cz se zeptaly politiků, co si o tom myslí. Drtivá většina politiků Macronova slova odsuzuje jako arogantní vyhrožování a vydírání. Někteří by vyloučení ze Schengenu dokonce přivítali.

Premiér a předseda hntu ANO Andrej Babiš na dotaz neodpověděl.

„Je to naopak – dohodnutá pravidla nerespektují ty země, které do schengenského prostoru pouštějí nelegální ekonomické migranty a umožňují jim pohyb po celé Evropě. Pravidla porušují ti, kdo nerespektují dublinské dohody, které mimo jiné takový pohyb migrantů včetně přerozdělování přímo vylučují. Takže pan Macron je vedle a někdo by jemu a jemu podobným měl důrazně vysvětlit, že je to on, kdo usiluje o porušování současných pravidel a dohod,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz předseda SPD a místopředseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura.

„Česká republika nesmí přistoupit na vydírání podobného typu. Je na české vládě, aby si získala v zahraničí dost respektu a tyto praktiky se neopakovaly. Nesmíme být v EU druhořadým státem a doplácet za chyby ‚starých‘ členských zemí při řešení migrační krize,“ sdělil ParlamentnímListům.cz předseda ODS a místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Fiala.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Když se to hodí, prosazují lidská práva. Když ne, tak celistvost. Profesor chce skoncovat s dvojím metrem Západu

17:20 Když se to hodí, prosazují lidská práva. Když ne, tak celistvost. Profesor chce skoncovat s dvojím metrem Západu

„Mezinárodní řád založený na pravidlech“, který bývá prezentován jako spojení mezinárodního práva a …