Nová Francie. Jsou bez práce, útočí a vraždí. Kechlibar popsal smutnou realitu islámských imigrantů

29.11.2019 11:11 | Zprávy

„Jihem Francie zmítá islamismus a žhářství,“ upozorňuje v rozhovoru pro server Info.cz publicista a spisovatel Marian Kechlibar, který nedávno pokřtil novou knihu Krvavé levandule, v níž popisuje, jaké by bylo dění na jihu Francie blízké budoucnosti, kdyby problémy, kterými region trpí, ještě eskalovaly. Hovoří o tom, co je příčinou dnešní situace.

Nová Francie. Jsou bez práce, útočí a vraždí. Kechlibar popsal smutnou realitu islámských imigrantů
Foto: Archiv MK
Popisek: Matematik a publicista Marian Kechlibar

Jižní Francie už podle Kechlibara dávno není ta nekonfliktní idylická oblast jako z filmů o četnících. „Vznikl tam náboženský mix, který klidu nenahrává. Vznikají zde etnicky oddělené čtvrti a šíří se tam islámský fundamentalismus. Byly už teroristické útoky,“ uvedl publicista, podle kterého se to jasně projevuje i ve volbách. „Větší města zde volí krajně levicového Mélenchona, periferie pak nacionalistickou Le Penovou. Do toho je zde vysoká nezaměstnanost, která představuje živnou půdu pro radikály. Z problematických mešit odcházejí rekruti do Islámského státu,“ doplnil Kechlibar.

Jeho knižní počin s názvem Krvavé levandule je prý dystopická vize jihu Francie. Ve své nové knize se v několika povídkách zaměřuje na oblast idylické jižní Francie, která je zmítána novými etnickými a náboženskými problémy. Děj jednotlivých povídek se odehrává v blízké budoucnosti, kde se tyto jevy vymkly kontrole. „Kniha je varování, jak tenká může být vrstva civilizace, která nás odděluje od toho, abychom se chovali jako naši předkové. Ta vrstva je tenká, stačily by dva až tři dny bez energie a vody a jídla, aby nastaly scény,“ je přesvědčen Kechlibar.

Z hlediska násilností a podobných jevů má podle Kechlibarových slov obecně Francie problém, zejména pak s endemickým žhářstvím, které se objevuje často právě v Paříži. Na jinu Francie pak převládá problém v podobě zmíněného islámského fundamentalismu. „Tam jsou ty komunity tak velké, že vznikají už úplně segregované oblasti, kde jsou problémové mešity. Lidé odcházejí do Islámského státu,“ uvedl Kechlibar.

Větší problém vidí u mladší generace než u té starší. Jedním z významných kritérií přispívajících k situaci je podle publicisty krize identity přistěhovalců. „Ta první generace nebyla tak problémová, přišli za prací. Mladší generace je ale radikálnější. Ve druhé generaci ale původní pracovní místa zanikla a Francouzi její příslušníky neberou jako Francouze, oni sami se již necítí být ani Alžířany nebo Maročany. Islám jim ale tu identitu dává,“ vysvětluje spisovatel.

Byla historická chyba, že to Francie takto udělala. Chtěli pracovní sílu, ale dorazili lidi. Teď doplácí na to, že krátkozrace importovala velké množství gastarbeitrů,“ zdůraznil.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

MUDr. Ivo Trešl byl položen dotaz

očkování

Vážený pane doktore, ráda bych využila možnosti se vás zde zeptat na jednu věc. Když se nechám očkovat proti černému kašli, znamená to, že ho nemůžu dostat nebo je to jak s vakcínou proti covidu? A ještě na jak dlouho mě případně očkování proti nákaze ochrání? A když už jsem nakousla téma covid, pro...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rusové vyhrají a bude to ošklivé, říká profesor. Trump Putinovi nevyhoví

20:46 Rusové vyhrají a bude to ošklivé, říká profesor. Trump Putinovi nevyhoví

Válka na Ukrajině se bude i po inauguraci prezidenta USA Donalda Trumpa řešit na bojišti, Rusové dos…