Nová krize? Všichni se zadluží. Spouštěč už jede. Profesor Staněk šokoval, raději si sedněte

23.07.2019 19:19 | Zprávy

Na webu Kupředu do minulosti proběhl nabitý rozhovor s profesorem Petrem Staňkem. Ten rozhodně diváky nešetřil. Odhaluje informaci například o tom, že 36 milionů ekonomických subjektů, páteř ekonomiky, je ovládáno pouhými 146 subjekty. „Představte si, že existuje materiál, podle kterého původní varianta OSN počítala se 160 miliony klimatických migrantů do 30 let. Nový materiál z loňského roku mluví o 260 milionech migrantů ze severní Afriky, Blízkého a Středního východu, jižní části asijských kontinentů. Kam půjdou? Přes Atlantik? Narazí na Trumpovu zeď? „A nejlepším řešením na jakoukoli velkou krizi vždy v historii bylo jediné jednání. Víte, jaké. Válka, velká válka, protože ve velké válce rozmlátíte všechno a pak jsou všichni vděčni za to, že přežili a mají hrneček s červenými puntíky,“ to vše zaznělo v rozhovoru.

Nová krize? Všichni se zadluží. Spouštěč už jede. Profesor Staněk šokoval, raději si sedněte
Foto: youtube.com
Popisek: Profesor Peter Staněk

Peter Staněk je slovenský ekonom a prognostik pracující ve Slovenské akademii věd. V letech 1994–1998 byl poradcem předsedy vlády Slovenské republiky Vladimíra Mečiara a v letech 1997–1998 byl státním tajemníkem ministerstva financí. Působil jako předseda vědecké rady Ekonomického ústavu Slovenské akademie věd a byl též poradcem premiéra Fica v jeho první a druhé vládě.

Profesor Staněk si myslí, že ekonomická krize přijde brzy a bude hrozivá. Na otázku, zda bude důsledkem krize ještě větší koncentrace finanční moci v rukou naprosté menšiny lidí, odpovídá takto: „Paní kolegyně, víte, jaký je skutečný stav bankovního sektoru v EU? Máte 6 200 bank, 1 200 je významných, 200 systémových. Ale všichni, kteří toto tvrdí, zároveň vědí jednu klíčovou informaci: 8 mezinárodních finančních konglomerátů ovládá 95 procent všech finančních struktur EU. Jsou provázány majetkovými, akcionářskými podíly a vzájemnými aktivitami, nemůžete je oddělit, obsahují obrovský hypermarket finančních produktů. Je tam spoření, investiční bankovnictví, leasingové a pojišťovací společnosti, penzijní fondy, zdravotní pojišťovny. ECB se snaží toto vše oficiálně kontrolovat. Ale nemůžete to kontrolovat, protože probíhá neustálý tok mezi různými oblastmi podnikání a zároveň mezi jednotlivými zeměmi, a to nejenom v teritoriu EU.“

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Co myslíte, že bude s budoucností Evropy a tedy i naší?

Jestli budeme jediný, kdo se bude snažit o ,,zelenou politiku"? A jaký to má význam pro životní prostředí, když se o ochranu klimatu budeme snažit jen my? Vždyť v porovnání třeba s USA nebo Asií jsme pidi světadíl.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Analytik: Česká armáda neví, co chce, a nemá, co bude potřebovat. Radši neválčit nebo rychle prohrát

4:45 Analytik: Česká armáda neví, co chce, a nemá, co bude potřebovat. Radši neválčit nebo rychle prohrát

Co ukázala válka na Ukrajině a co si z ní má vzít Armáda České republiky? Analytik Štěpán Kotrba kri…