Machová bude muset podle LN ohlídat, aby až do okamžiku vystoupení Británie z EU platila pro Čechy žijící a pracující v Británii stejná pravidla jako dnes. „Odlišnosti se možná objeví v detailech technického řešení a v tom, jak velkou míru jistoty budeme od Britů potřebovat, než se začneme bavit o vztazích do budoucna. Bude nám stačit slib britské premiérky, že skutečně dodrží obsah dohody o rozchodu? Nebo budeme čekat na schválení britským parlamentem, abychom si byli skutečně jisti?“ cituje deník Prouzu.
Machová vystudovala mezinárodní obchod a evropská studia na Vysoké škole ekonomické. V minulosti pracovala jako expertka na EU v pražském zastoupení Evropské komise, v Senátu, na Ministerstvu financí i v diplomatických službách v Bruselu. Na Úřadu vlády působí od srpna 2014. Český tým, který bude pomáhat dojednat odchod Británie z EU, bude mít Prouza příležitost představit v závěru týdne v Bruselu na dvoudenním jednání s týmem hlavního vyjednávače EU pro brexit Michela Barniera.
Vedle Úřadu vlády má odchod Británie z EU ve své gesci také třicetičlenná pracovní skupina pro brexit a reformu EU, kterou vláda zřídila loni v červnu. Zasedají v ní úředníci z ministerstev společně se zástupci průmyslu a odboráři. Tým se naposledy sešel v tomto týdnu. Předsednické křeslo si v něm vyzkoušela Machová i Jan Král, který bude od dubna po Prouzovi pověřen vedením sekce pro evropské záležitosti na Úřadu vlády.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam, čtk