Odpůrci církevních restitucí jsou zaslepení rudými výmysly, zlobí se publicista

26.12.2013 11:02 | Zprávy

Součástí církevních restitucí je i zámek v Kroměříži, který nyní požaduje do svého vlastnictví olomoucké arcibiskupství. Známý blogger a publicista Jan Ziegler tuto žádost požaduje za zcela oprávněnou. Názor a argumenty zveřejnil na svém blogu.

Odpůrci církevních restitucí jsou zaslepení rudými výmysly, zlobí se publicista
Foto: zamek-kromeriz.cz
Popisek: Kroměřížský zámek

Svůj postoj opírá Ziegler zejména o skutečnost, že kroměřížský zámek patřil církvi už od svého založení ve 12. století. "Docela slyším ten řev nenávistných protikatolických fanatiků, co si to zase ta církev dovoluje, když konkrétně Arcibiskupství olomoucké požádalo o vrácení kroměřížského zámku a tamních světově proslulých zahrad, Podzámecké a Květné. Nic si nedovoluje, jenom právem chce zpátky to, co jí bylo komunistickými zločinci ukradeno," píše.

Ziegler také připomíná, že tato památka je proslulá obrazem Apollon trestá Marsya od slavného benátského malíře Tiziana. "Odborníci se shodují v tom, že se jedná o nejvzácnější umělecké dílo na území České republiky. Jeho cena se odhaduje řádově v miliardách korun. Jelikož však je, tak jako jiné obrazy ze zámecké obrazárny, v majetku olomouckého arcibiskupství, jeho prodej nehrozí a současný olomoucký arcibiskup Jan Graubner navíc není příznivcem ani jeho zápůjček do ciziny," podotýká.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nem



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Sedativa a svěrací kazajka.“ Novotný prohrál soud. Okamura doporučil „léčbu“

21:15 „Sedativa a svěrací kazajka.“ Novotný prohrál soud. Okamura doporučil „léčbu“

Starosta Řeporyjí za ODS Pavel Novotný musí předsedovi SPD Tomiu Okamurovi zaslat omluvu a zaplatit …