Hrušínský uvedl, že s většinou Prachařových tvrzení nesouhlasí. „Ale vyslovenou lež je dobré uvést na pravou míru. Prachař výrok, že je jedno, kolik soukromých podnikatelů zkrachuje, protože je to jejich riziko podnikání, doložil lživým příkladem, že zkrachoval i Oldřich Nový nebo Vlasta Burian. Očekával bych, že herec Národního divadla zná alespoň základní skutečnosti z české kultury a že se k takovým výrokům nesníží. Rozhodně bych nečekal, že historická fakta bude prezentovat v živém přenosu v jedné z nejsledovanějších zpravodajských relací takto zkresleně,“ uvedl Hrušínský.
Podle jeho slov totiž Nový nezkrachoval, ale vláda Klementa Gottwalda mu v roce 1948 soukromé podnikání zakázala. „Zrovna tak Vlasta Burian nezkrachoval proto, že se mu nedařilo vést soukromé divadlo, ale proto, že nacisté koncem války divadla zavřeli a v květnu 1945 se před vchod Burianova divadla postavilo několik českých herců s páskou revoluční gardy na ruce a s puškou na rameni a Vlastu Buriana do jeho divadla, které si přivlastnili a nazvali Divadlem kolektivní tvorby, nepustili,“ sdělil Hrušínský.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef