„Začínal jsem jako popelář v Tokiu, potom jsem tři a půl roku dělal prodavače v kině,“ zopakoval v médiích již zmíněné pro deník Aha! své těžké začátky Okamura. Pracovitost se "šikmookému Moravákovi", jak sám sebe Okamura nazývá, nedá upřít.
„Viděli jste někdy Číňana nebo Vietnamce nezaměstnaného? Sami si hledají práci, nečekají a nespoléhají na druhé. Ani Japonci nečekají s nataženou rukou, sami se snaží zapojit. Proto je tam tak nízká nezaměstnanost. Ten tah na branku jsem převzal do života i já,“ konstatuje Okamura a přikládá fotku s luxusním vozem Aston Martin za 4,5 milionu korun s tvrzením, že už má do konce života vyděláno.
Domácí odposlechy běžné
Okamurovo dospívání však podle jeho výpovědi nebylo lehké a v lecčems pro liberálně smýšlejícího Evropana naprosto nepochopitelné. „ Do 18 let jsem musel být do 6 hodin doma a všechny telefonické hovory jsem musel nahrávat, aby si je tatínek mohl namátkou poslechnout. Také mi dával číst knížky o úspěšných Japoncích a já jsem z toho musel psát referáty,“ vysvětluje Okamura modifikaci spartské výchovy v zemi vycházejícího slunce.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Pavel Kozdera