Okamura se s Davidem shodl, že Evropská unie má velké ambice v boji proti globálnímu oteplování. Tyto plány bohužel tvrdě dopadnou i na českou ekonomiku. Ale Ivan David naznačil, že v Evropském parlamentu už se trochu mění nálada, jelikož se stále víc a víc ukazuje, že Green Deal sice povede ke zchudnutí velkého množství lidí, ale jeho význam pro klima bude minimální, protože v Číně, v Indii a v Brazílii budují nové uhelné elektrárny.
Poslance Evropského parlamentu ke změně názoru vede např. pohled na prudce rostoucí ceny energií. Tento růst cen energií je vyvolán velkou poptávkou po energiích v Číně, a na straně druhé omezováním těžby pevných, kapalných i plynných paliv.
EU se snaží připravit také strategii na snížení emisí metanu.
„Evropská komise má zřídit nezávislé mezinárodní středisko pro sledování emisí metanu, čili další instituci. A tato Komise bude stát v čele. Tím, že uvolní prostředky, nikoliv ovšem svoje, ale naše společné. Konstatuje se, že výroba a přeprava zkapalněného zemního plynu je extrémně neúčinná. Víme, že tímto plynem má být nahrazen dovoz z Ruska, podle zase jiných usnesení. Tato strategie podporuje pastevectví v horských oblastech, aby se zabránilo zarůstání pastvin. Čili na jedné straně se má snižovat plocha orné půdy, na straně druhé se má bránit zarůstání pastvin. Má to být tedy podpora komunit, které žijí v horských oblastech, ale zase se tam pase stejný dobytek jako někde jinde,“ pravil David.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.