Ondráček se vrátil ke slovům ministra Blatného a připomněl, že šéf resortu zdravotnictví chce omezovat především mobilitu obyvatel, což ve stávajícím legislativním prostředí nelze jinak, než v nouzovém stavu. Ondráček to prý na jedné straně chápe, ale na druhé straně by očekával, že ministři vlády Andreje Babiše nebudou jen stále mluvit o tom, jak je třeba prodlužovat nouzový stav, ale budou během tohoto nouzového stavu také měnit právní rámce.
„Naší snahou by mělo být vytvořit takové právní prostředí, ve kterém se naučíme s koronavirem žít a dostaneme pod kontrolu ekonomiku a všechny věcí, které s tím souvisí."
Poté Blatnému poděkoval, že s poslanci o závažnosti situace v Česku opakovaně hovoří.
„Zároveň mi dovolte, abych poděkoval panu premiérovi a ministrovi zdravotnictví za všechny schůzky a informace, které jsme si předávali. Kdyby se takto chovali všichni ministři, bylo by to určitě na pochválení, ale jsou zde ministři, u kterých už v podstatě ani nevíme, jak vypadají. Ale u vás to pane ministře neplatí,“ pravil Ondráček.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: mp