„Česká republika rozhodně nic neorganizovala a nevím o tom, že by se v demonstracích jakkoliv organizačně angažovaly jakékoli složky naší státní správy. Ať pan prezident Lukašenko předloží nějaký důkaz, pak se tím můžeme zabývat,“ konstatoval ministr zahraničí Petříček.
Svými slovy Ondráčka zvedl ze židle.
„Přátelé, nevím proč, ale já tomu šme... (ministrovi) nevěřím ani dobrý den. Dělá jen poskoka Pochemu a cizím zájmům. Nejhorší ministr zahraničí, kterého jsme kdy měli. A že tam před ním byla esa,“ píše Ondráček na svém facebooku.
I premiér Babiš Ondráčka „těmi svými kecy také zklamal“. „Kdyby se raději staral o domácí problémy. Nenažranost exekutorů, upadající ekonomiku, soudní a justiční mafii, předraženost veřejných zakázek v dopravě i v armádě, bordel ve zdravotnictví atd. Zajímalo by mne, co o Bělorusku ví a zda tam vůbec někdy byl, že je tak chytrý. Ach jo,“ povzdechl si závěrem svého komentáře komunista.
Policejní násilí odsoudil i premiér Andrej Babiš (ANO).
Běloruské volby kritizují i další evropské země. Polsko vyzvalo k mimořádnému svolání Evropské rady. Německo vyzývá běloruské úřady, aby propustily všechny, kteří mírumilovně vyjadřovali svůj protest. V Berlíně nevyloučili obnovení sankcí EU proti Bělorusku.
Naopak Lukašenkovi ke zvolení pogratuloval ruský prezident Vladimir Putin, který vyjádřil naději, že bude „pokračovat v integračních procesech“.
Podle údajů Ústřední volební komise Lukašenko získal 81,35 % hlasů. Na druhém místě je Světlana Tichanovská s osmi procenty. Opoziční kandidátka oficiální výsledky neuznává a napadla je u Ústřední volební komise.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab