„Demografické předpovědi jsou mnohdy mezi těmi nejspolehlivějšími, částečně proto, že máme již mnoho informací o skutečnostech, jež se nemění. Víme například, kolik šestatřicetiletých lidí bude žít v roce 2050, protože se všichni narodili loni,“ píše Hague a dodává, že k velkým změnám v porodnosti dochází pomalu.
Při pohledu na demografické předpovědi je několik věcí jasných. „Zjistíme, že Británie zřejmě sesadí Německo z pozice nejlidnatější země EU, že USA budou bujet, zatímco evropské země uvadat, že mnoho vznikajících ekonomik bude mít rychleji stárnoucí populace, než očekávaly, což zbrzdí jejich budoucí růst,“ konstatuje Hague. Dodává, že až polovina nově narozených obyvatel Země v následujících 35 letech bude z Afriky, především z chudších a nestabilních regionů stejně tak jako z válkami zničených zemí. Afrika by podle odhadů měla mít v roce 2050 1,3 miliardy obyvatel. „Jinak řečeno, počet lidí v Africe a západní Asii poroste podle očekávání o 110 000 za den po dobu několika desítek let.“
Pokud tuto skutečnost zahrneme do kontextu současné uprchlické krize, ke které se Evropa stále neumí postavit zpříma, jeví se jako nepředstavitelná. Z toho důvodu je německá politika otevřených dveří naprosto neudržitelná a Hague volá po konkrétních číslech a jasných omezeních v příjímání migrantů.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa