„Pražští konšelé v čele s primátorem Hřibem se nechali slyšet, že by rádi přejmenovali náměstí, na němž sídlí ruské velvyslanectví, na náměstí Borise Němcova. Nikdo nemůže upřít tamější samosprávě právo přejmenovat náměstí,“ píše Chmela. Vzápětí ovšem dodává, že to přináší jisté problémy.
Boris Němcov byl podle něj „vysoce kontroverzní politik“. A upozornil, že je k tomuto politikovi nedostatek informací, a podle něj má být člověk nucen „číst mezi řádky, tak jako v minulých dobách“. Zdroji informací prý nesmějí „samozřejmě být mainstreamová média“. „Protože pokud budete čerpat z těchto médií, tak si o panu Němcovovi budete myslet, že to byl nový mesiáš a že ho zastřelil samotný Putin přímo z okna Kremlu,“ tvrdí politik Trikolóry.
Chmela píše, že to byl právě Boris Němcov, který byl po řadu let příznivcem Vladimira Putina a nemalou měrou se zasloužil, aby Jelcin Putina vybral za svého nástupce. „Dokonce psal o Putinovi obdivné články do New York Times. Taky se z mainstreamu nedozvíme, že Němcov byl velkým zastáncem monokratického stylu vládnutí v Rusku, které tak úplně nekoresponduje s aureolou liberála. Jak je uvedeno výše, Němcov byl vicepremiérem za prezidentování Jelcina (předtím byl gubernátorem v Nižném Novgorodu), což bylo období nezřízeného rozkrádání státního majetku ve prospěch určitých skupin lidí (známá je jeho privatizace papírenského kombinátu za částku 40x menší oproti skutečné hodnotě z dob, kdy byl ještě gubernátorem, nebo kontroverzní rusko-japonská dohoda o rybolovu, která způsobila Rusku škodu ve výši cca deset miliard dolarů),“ tvrdí dále člen hnutí Trikolóra.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rak