Ostrý hlas z Trikolóry proti Náměstí Borise Němcova: Když si o tom pánovi něco zjistíte...

10.02.2020 23:37 | Zprávy

Na návrh pražské koalice na přejmenování náměstí Pod kaštany, na kterém sídlí ruská ambasáda, na náměstí Borise Němcova, reagoval politik Martin Chmela (Trikolóra). Ve svém komentáři napsal, proč si nemyslí, že jde od vedení města o krok správným směrem. Schytal to od něj jak zavražděný opoziční politik, tak i pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a především pak samotní Piráti. Podle Chmely má jít o „dětinský, politicky nedospělý šťouchanec Rusku“. A naznačil, co teď můžeme od Ruska, pokud dojde 27. února k přejmenování ulice, kdy uběhne přesně pět let od vraždy Němcova, očekávat. Ve hře jsou prý dvě varianty.

Ostrý hlas z Trikolóry proti Náměstí Borise Němcova: Když si o tom pánovi něco zjistíte...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Uctění památky zavražděného odpůrce Putina Borise Němcova příznivci Pražského majdanu na Staroměstském náměstí

„Pražští konšelé v čele s primátorem Hřibem se nechali slyšet, že by rádi přejmenovali náměstí, na němž sídlí ruské velvyslanectví, na náměstí Borise Němcova. Nikdo nemůže upřít tamější samosprávě právo přejmenovat náměstí,“ píše Chmela. Vzápětí ovšem dodává, že to přináší jisté problémy.

Boris Němcov byl podle něj „vysoce kontroverzní politik“. A upozornil, že je k tomuto politikovi nedostatek informací, a podle něj má být člověk nucen „číst mezi řádky, tak jako v minulých dobách“. Zdroji informací prý nesmějí „samozřejmě být mainstreamová média“. „Protože pokud budete čerpat z těchto médií, tak si o panu Němcovovi budete myslet, že to byl nový mesiáš a že ho zastřelil samotný Putin přímo z okna Kremlu,“ tvrdí politik Trikolóry.

Chmela píše, že to byl právě Boris Němcov, který byl po řadu let příznivcem Vladimira Putina a nemalou měrou se zasloužil, aby Jelcin Putina vybral za svého nástupce. „Dokonce psal o Putinovi obdivné články do New York Times. Taky se z mainstreamu nedozvíme, že Němcov byl velkým zastáncem monokratického stylu vládnutí v Rusku, které tak úplně nekoresponduje s aureolou liberála. Jak je uvedeno výše, Němcov byl vicepremiérem za prezidentování Jelcina (předtím byl gubernátorem v Nižném Novgorodu), což bylo období nezřízeného rozkrádání státního majetku ve prospěch určitých skupin lidí (známá je jeho privatizace papírenského kombinátu za částku 40x menší oproti skutečné hodnotě z dob, kdy byl ještě gubernátorem, nebo kontroverzní rusko-japonská dohoda o rybolovu, která způsobila Rusku škodu ve výši cca deset miliard dolarů),“ tvrdí dále člen hnutí Trikolóra.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

Ing. Zuzana Ožanová byl položen dotaz

Poděkováni ODS

Začal jsem manuálně pracovat v létě roku 1967, kdy mi bylo 15.let. Dnes v roce 2024, listopad musím pracovat stále. Jsem docentem na vysoké škole.Pracuji tedy 57 let. Bohužel musím! Myslíte že je to správné? Důvod je udržení alespoň průměrné životní úrovně. Děkuji za vysvětlení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump vyhrál. A Foltýn sdílí šibenici

8:10 Trump vyhrál. A Foltýn sdílí šibenici

Vládní koordinátor strategické komunikace Otakar Foltýn po znovuzvolení Donalda Trumpa sdílí na soci…